Zatrzymano 16-latka podejrzanego o dokonanie rozboju. Mężczyzna dusił i uderzył 22-latkę, aby ukraść 30 zł i paczkę papierosów

sobota, 30.7.2022 11:00 513 1

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu w toku czynności operacyjnych zatrzymali 16-letniego wałbrzyszanina, który jest podejrzany o dokonanie kilka dni temu rozboju na 22-letniej mieszkance naszego miasta. Sprawca czynu karalnego najpierw na przystanku zaatakował kobietę, a następnie zażądał od niej wydania pieniędzy i papierosów.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek po godzinie 22.00 na jednym z przystanków na Podzamczu. Nastolatek zaatakował 22-latkę - poddusił ją rękoma i uderzył w głowę - a następnie zabrał jej pieniądze w kwocie blisko 30 złotych oraz paczkę papierosów. Ostatecznie wsiadł do nadjeżdżającego autobusu i odjechał. Młodej wałbrzyszance na szczęście nic poważnego się nie stało.

Pomimo iż 16-latek oddalił się z miejsca zdarzenia, szybko wpadł w ręce policjantów pierwszego komisariatu. Realizując zebrane w sprawie informacje funkcjonariusze wydziału kryminalnego następnego dnia o poranku ustalili, że sprawca przebywa w jednym z mieszkań przy ul. Fortecznej w Wałbrzychu. Z uzyskanych przez nich informacji wynikało, że w momencie dokonania rozboju był na obowiązującej do końca wakacji przepustce z młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

Młody mieszkaniec naszego miasta trafił ostatecznie w ręce mundurowych i odpowie teraz za popełnienie czynu karalnego. Decyzją sądu rodzinnego już dzisiaj zostanie doprowadzony do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Grozi mu zamknięty zakład poprawczy.

KMP Wałbrzych

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

kat niedziela, 31.07.2022 18:00
Lapy odrabac i do zoo na karme ptusa, bo...