komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

środa, 28 października 2020

Szymona, Tadeusza


Zatrzymani za kierowanie pod wpływem środków odurzających

czwartek, 10.9.2020 11:14 , komentarze: 0 , odsłony: 129
kategorie artykułu:

9 września w nocy policjanci wałbrzyskiej komendy oraz drugiego komisariatu zatrzymali 20-latka, które jechał pod wpływem narkotyków w postaci marihuany. W bagażniku samochodu kierowanego przez młodego mężczyznę funkcjonariusze znaleźli również spore ilości tych środków odurzających. Podobna sytuacja miała miejsce kilkanaście godzin później. Zatrzymana 37-letnia wałbrzyszanka również znajdowała się pod wpływem narkotyków, a w jej mieszkaniu funkcjonariusze kryminalni wałbrzyskiej komendy ujawnili marihuanę oraz metamfetaminę. 

9 wrzesnia około godziny pierwszej w nocy na ul. Świdnickiej w Wałbrzychu mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej jadącego samochodem osobowym 20-letniego mieszkańca Głuszycy, gdyż mieli informacje, że może on poruszać się pojazdem pod wpływem narkotyków i mieć je przy sobie. Podczas legitymowania funkcjonariusze zauważyli, że mężczyzna dziwnie się zachowuje. Okazało się, że głuszyczanin miał ukryte w bagażniku narkotyki w postaci marihuany, z których można było wykonać ponad 200 porcji handlowych tych środków odurzających. Młodociany przestępca przyznał się również do kierowania samochodem pod wpływem narkotyków. Policjanci dla potwierdzenia tego faktu zlecili badanie krwi 20-latka.

Przed godziną 18:00 inni wałbrzyscy funkcjonariusze przeprowadzili podobną kontrolę drogową na ul. Głowackiego. Podczas czynności ustalili, że 37-letnia kierująca znajduje się pod wpływem kokainy. Ponadto w wyniku dalszych czynności w miejscu zamieszkania kobiety policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy znaleźli narkotyki w postaci metamfetaminy oraz marihuany.

Podejrzani odpowiedzą teraz przed sądem za posiadanie narkotyków oraz, jeżeli potwierdzą to badania krwi, kierowanie pod ich wpływem, za co grozi im kara pozbawienia wolności do 3 lat.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 19.10.2020 09:40
wtorek, 13.10.2020 09:33
poniedziałek, 5.10.2020 11:20
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz