komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

czwartek, 13 sierpnia 2020

Diany, Hipolita

Zatrzymani trzej nietrzeźwi kierujący

poniedziałek, 20.7.2020 12:49 , komentarze: 0 , odsłony: 317
kategorie artykułu:

Policjanci z Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego w niedzielę zatrzymali kolejnych trzech nietrzeźwych kierujących. Niechlubny rekordzista tym razem miał 1,94 promila alkoholu w organizmie. Przypominamy, że za jazdę w pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Pierwszy z kierujących mieszkający na co dzień w Świdnicy został zatrzymany 19 lipca kilkanaście minut po północy przez policjantów Komisariatu Policji I w Wałbrzychu na ul. Orkana w naszym mieście. 35-latek jechał samochodem osobowym i w trakcie kontroli miał 1,60 promila alkoholu w organizmie. Blisko godzinę później funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach w Jaczkowie zatrzymali do kontroli drogowej 18-letniego mieszkańca Wojcieszowa. Badanie urządzeniem wykazało u mężczyzny 1,77 promila alkoholu we krwi. Trzeci z kierujących - zatrzymany również przez policjantów z Boguszowa-Gorc – trafił w ręce mundurowych przed godzina 20:00. Okazało się, że boguszowianin także jest nietrzeźwy i ma aż 1,94 promila alkoholu w organizmie, a dodatkowo nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Okazuje się, że pomimo wielu apeli wałbrzyskich policjantów kierujący wciąż nie stosują się do przepisów ruchu drogowego i decydują się na jazdę pod wpływem alkoholu. Takie zachowania obligują policjantów do prowadzenia wzmożonych działań w celu wyeliminowania nieodpowiedzialnych kierowców, którzy w ten sposób stwarzają realne zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Apelujemy po raz kolejny. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem alarmowym 112, który przekaże informacje Policji, a dyżurny wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 10.8.2020 09:27
poniedziałek, 3.8.2020 09:32
piątek, 31.7.2020 09:47
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele