komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

niedziela, 17 stycznia 2021

Antoniego, Rościsława

Zatrzymani pijani kierowcy, jeden po pościgu, jeden poszukiwany oraz kierowcy bez uprawnień

środa, 2.12.2020 14:43 , komentarze: 0 , odsłony: 490
kategorie artykułu:

Ostatnie 24 godziny okazały się bardzo pracowite dla policjantów dbających o bezpieczeństwo na drogach. Funkcjonariusze z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego zatrzymali w mieście oraz regionie łącznie siedmioro przestępców drogowych. Jeden z dwojga nietrzeźwych kierujących próbował motorowerem uciec mundurowym. Kompletnie pijana kobieta skończyła natomiast swoją przygodę z jazdą w przydrożnym rowie. Pozostała piątka zatrzymanych mężczyzn miała m.in. cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami lub aktualnie obowiązujące zakazy sądowe prowadzenia pojazdów.

1 grudnia po godzinie 8:00 policjanci ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Bema w Wałbrzychu 55-letniego kierującego samochodem osobowym, który prowadził go pomimo wydanego w tym roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zakazu kierowania pojazdami. W ręce tych samych funkcjonariuszy po godzinie 11:00 – tym razem na ul. Makuszyńskiego w Wałbrzychu – wpadł również 38-latek kierujący samochodem dostawczym. Mieszkaniec Wałbrzycha miał wydaną w 2019 roku przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha decyzję o cofnięciu wobec niego uprawnień do kierowania pojazdami.

Patrolujący rejon gminy Mieroszów policjanci ruchu drogowego wczoraj około godziny 8:00 udali się do Kowalowej, gdzie 65-letnia mieszkanka Wałbrzycha w stanie kompletnego upojenia alkoholowego wjechała do przydrożnego rowu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że kobieta miała 1,90 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze podczas wykonywanych czynności odebrali wałbrzyszance prawo jazdy.

W godzinach popołudniowych kolejny patrol ruchu drogowego na terenie miasta sprawdzał wymagane uprawnienia wśród kierujących. Policjanci po godzinie 15:00 najpierw zatrzymali na ul. Armii Krajowej 43-letniego wałbrzyszanina, który jechał samochodem osobowym pomimo wydanej w 2020 roku przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha decyzji o cofnięciu wobec niego uprawnień do kierowania pojazdami. Przed godziną 20:00 w ich ręce wpadł kolejny mieszkaniec Wałbrzycha. 19-latek kierował samochodem osobowym pomimo orzeczonych przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu dwóch zakazów do kierowania pojazdami obowiązujących do 2022 roku oraz decyzji o cofnięciu wobec niego uprawnień wydanej przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha.

Tuż po północy patrolujący na nocnej zmianie rejon Wałbrzycha funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej na ul. 11 Listopada 42-letniego mieszkańca tego miasta, który wsiadł do samochodu dostawczego pomimo obowiązującego wobec niego od 2019 dożywotniego zakazu kierowania pojazdami wydanego przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu. Mężczyzna dodatkowo był poszukiwany celem osadzenia w zakładzie karnym na najbliższe 8 miesięcy za wcześniejszą jazdę samochodem pod wpływem alkoholu.

Po godzinie 1:00 w nocy w Jedlinie-Zdroju na ul. Świdnickiej policjanci Komisariatu Policji w Głuszycy po pościgu zatrzymali 30-letniego mieszkańca Walimia. Mężczyzna próbował uciec funkcjonariuszom kierując motorowerem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało w jego organizmie blisko promil alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach informatycznych potwierdziło się, że i ten mężczyzna posiada dożywotni aktywny zakaz sądowy prowadzenie wszelkich pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu.

Przypomnijmy, że nieodpowiedzialnym kierującym pojazdami mechanicznymi za jazdę w stanie nietrzeźwości lub z cofniętymi uprawnieniami grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Kierujący z zakazem sądowym oraz ten, który nie zatrzyma się do kontroli drogowej pomimo wydanego polecenia przez funkcjonariuszy, musi natomiast liczyć się z pobytem za kratami więzienia nawet 5 lat, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz również wysoką grzywną. 

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

czwartek, 14.1.2021 18:21
czwartek, 14.1.2021 11:43
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele