Zatrzymani nietrzeźwi kierujący. Część z nich z zakazami sądowymi oraz cofniętymi uprawnieniami

środa, 5.10.2022 16:58 103 0

Funkcjonariusze z Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego od wczoraj zatrzymali w naszym mieście oraz regionie dwóch znajdujących się pod wpływem alkoholu uczestników ruchu drogowego. Jeden z nich miał blisko półtora promila tej substancji w organizmie. W ręce policjantów wpadli także ci kierujących, którzy wyrokami sądu na dłuższy czas mieli powstrzymać się od poruszania się pojazdami oraz mężczyzna mający cofnięte uprawnienia do kierowania nimi.

We wtorek nad ranem na ul. Świdnickiej w Wałbrzychu policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania "Trzeźwy poranek". Podczas akcji przebadanych zostało ponad 400 uczestników ruchu drogowego, a wpadł jeden kierujący samochodem dostawczym, który znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. 56-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego wydmuchał blisko 0,3 promila tej substancji. W momencie kontroli utracił prawo jazdy. Teraz za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym czeka go długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Po godzinie 11:00 inni policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy na ul. Kłodzkiej w Jedlinie-Zdroju zatrzymali natomiast do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym. 56-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego, wyrokiem Sądu Rejonowego w Wałbrzychu z 2022 roku, do stycznia przyszłego roku powinien powstrzymać się od jazdy wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Teraz za popełnione przestępstwo mężczyzna może trafić za kraty więzienia na 5 lat.

Dzisiaj w nocy – około godziny 1:30 - policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach w Borównie skontrolowali kolejnego kierującego samochodem osobowym. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u mieszkańca powiatu kłodzkiego 1,37 promila tej substancji w organizmie. Okazało się, że 41-letni mężczyzna posiadał również wydany w 2019 roku przez Sąd Rejonowy w Kłodzku zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. I jemu grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

W środę przed godzina 9:00 ponownie policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy sprawdzili, czy prawo jazdy posiada kolejny kierujący samochodem osobowym. Podczas kontroli drogowej okazało się, że 28-letni mieszkaniec naszego miasta decyzją Prezydenta Miasta Wałbrzycha z 2021 roku miał cofnięte uprawnienia do kierowania. W przypadku tego kierującego maksymalna kara, na którą może zostać skazany przez sąd, to 2 lata pozbawienia wolności.

Jako policjanci kolejny raz mówimy stanowcze nie takiemu zachowaniu na drogach i informujemy, że działania zwalczające przestępców drogowych są prowadzone codziennie.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)