Zatrzymani na kradzieży mułu węglowego. Podejrzani do wywiezienia przygotowali sobie 26 worków urobku

wtorek, 4.10.2022 16:32 261 0

Dwóch 41-letnich mieszkańców naszego miasta zostało zatrzymanych w miniony piątek przez wałbrzyskich policjantów. Obaj odpowiedzą za usiłowanie kradzieży mułu węglowego usytuowanego na terenie jednego z przedsiębiorstw na Sobięcinie. Policjanci ustalili, że przestępcy przygotowali sobie do wywiezienia 26 worków, czyli około 2 ton urobku. Mienie zostało odzyskane i przekazane przedstawicielom firmy.

30 września przed godziną 11:00 przedstawiciele jednej z firm mających swoją siedzibę na terenie przy ul. Karkonoskiej zgłosili funkcjonariuszom zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy, że dwóch mężczyzn, po wykopaniu, a następnie zapakowaniu w worki, próbuje wywieźć z terenu przedsiębiorstwa muł węglowy.

Na miejscu pracownikom udało się ująć jednego z wałbrzyszan na gorącym uczynku przestępstwa, drugi natomiast uciekł. Przeprowadzone w kolejnych godzinach przez funkcjonariuszy drugiego komisariatu działania operacyjne, doprowadziły do zatrzymania i drugiego ze sprawców usiłowania kradzieży jeszcze tego samego dnia.

W toku wykonanych czynności mundurowi odzyskali skradzione mienie, którego wartość oszacowana została na kwotę 1600 złotych i zabezpieczyli narzędzia służące do popełnienia czynu zabronionego.

Dwaj 41-letni wałbrzyszanie już usłyszeli zarzut i staną teraz przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)