komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

środa, 20 stycznia 2021

Fabiana, Sebastiana

Zatrzymani na gorącym uczynku włamania do garażu

wtorek, 24.11.2020 09:04 , komentarze: 0 , odsłony: 210
kategorie artykułu:

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi trzem mieszkańcom Wałbrzycha, którzy w zeszłą środę zostali zatrzymani na gorącym uczynku włamania do garażu w dzielnicy Podgórze. Sprawcy mieli już przygotowane wartościowe przedmioty do wyniesienia, jednak dzięki interwencji funkcjonariuszy niczego nie ukradli. Podejrzani zdążyli natomiast zniszczyć wejście do obiektu gospodarczego i pozostawili po sobie spory bałagan.

Do zdarzenia doszło 18 listopada po godzinie 16:00 przy ul. Świdnickiej w Wałbrzychu. Trzech mężczyzn po odgięciu blachy garażu dostało się do jego wnętrza, co zauważyli świadkowie. Wałbrzyscy policjanci poinformowani o możliwości popełnienia przestępstwa przez nieznanych sprawców, niezwłocznie udali się na miejsce. Wtedy to podejrzani uciekli i ukryli się w znajdującym się obok pustostanie. Ostatecznie trzech wałbrzyszan w wieku 25, 51 i 56 lat trafiło w ręce mundurowych. Policjanci znaleźli przy nich narzędzia służące do popełnienia przestępstwa w postaci łomu, siekiery, młotka i śrubokręta
W toku wykonanych czynności procesowych funkcjonariusze zespołu operacyjno-rozpoznawczego drugiego komisariatu udowodnili jednemu z mężczyzn – 51-latkowi – dokonanie 24 października tego roku kradzieży czterech opon samochodowych, piły oraz dwóch odkurzaczy z jednego z obiektów gospodarczych położonych w mieście. Wszyscy podejrzani staną teraz przed sądem. Grozi im teraz kara pozbawienia wolności do lat 10.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

wtorek, 12.1.2021 09:47
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele