Zatrzymani na gorącym uczynku włamań do altanek

środa, 16.6.2021 12:35 675 0

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, którzy w niedzielę nad ranem zostali zatrzymani na gorącym uczynku włamań do altanek na terenie Boguszowa-Gorc i Wałbrzycha. Policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy odzyskali większą część skradzionego mienia. Prowadzący postępowanie w sprawie boguszowscy mundurowi postawili jednemu z podejrzanych kolejne zarzuty.

Policjanci Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu patrolujący rejon powiatu wałbrzyskiego po godzinie 7:00 przy ul. Słodowej w Boguszowie-Gorcach zauważyli dwóch mężczyzn prowadzących kosiarkę oraz rowery, do których przyczepione były różnego rodzaju narzędzia. Funkcjoanariusze postanowili więc sprawdzić, jak weszli oni w ich posiadanie. Okazało się, że pochodziły właśnie z kradzieży.

W pierwszej kolejności 31-letni mieszkaniec powiatu głogowskiego oraz jego 21-letni kolega z powiatu wałbrzyskiego po uszkodzeniu skobla włamali się do altanki przy ul. Strażackiej w Boguszowie-Gorcach, skąd ukradli kosiarkę spalinową, szpadel i motykę o wartości 700 złotych. Następnie podejrzani udali się na ogródek usytuowany przy ul. Karkonoskiej w Wałbrzychu. Tam po uszkodzeniu drzwi wejściowych do altanki zabrali sprzęt muzyczny, kompresor, pistolet do malowania, przedłużacz oraz inne mniejsze narzędzia, a także 21 puszek piwa. W tym przypadku wartość strat to tysiąc złotych.

Ponadto prowadzący dalsze postępowanie w sprawie udowodnili 21-letniemu boguszowianinowi dokonanie w okresie od października zeszłego roku do czerwca tego roku jeszcze sześciu kradzieży z włamaniami do altanek oraz pomieszczeń gospodarczych.

Podejrzani przyznali się do popełnionych przestępstw i złożyli wyjaśnienia. Obaj staną teraz przed sądem. Za kradzieże z włamaniami grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10. Mienie policjanci w większej częsci odzyskali i niebawem wróci ono do właścicieli.

źródło: KP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)