Zatrzymani na gorącym uczynku kradzieży

wtorek, 31.3.2020 13:42 395 0

Trzech mężczyzn kilka dni temu usiłowało wykraść z jednej z wałbrzyskich firm części i akcesoria samochodowe. Zaskoczeni przestępcy wpadli na gorącym uczynku przestępstwa, a zostali zatrzymani przez policjantów prewencji wałbrzyskiej komendy.

34-letni wałbrzyszanin oraz jego dwóch kolegów z Legnicy - 29-latek oraz 47-latek – w niedzielę wieczorem dostało się na teren jednej z firm w dzielnicy Biały Kamień, a następnie usiłowało dokonać kradzieży mienia w postaci części i akcesoriów samochodowych różnych marek.
Funkcjonariusze prewencji zaalarmowani o tym, iż na terenie przedsiębiorstwa kręcą się złodzieje przyjechali na miejsce już po kilkudziesięciu sekundach. Zaskoczeni sprawcy trafili w ręce policjantów, a mienie o wartości blisko 2 tysięcy złotych zostało w całości odzyskane przez mundurowych. W trakcie dalszych czynności procesowych wałbrzyszanin oraz dwaj legniczanie przyznali się przestępstwa. Grozi im teraz kara pozbawienia wolności do lat 5. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)