Zatrzymani na gorącym uczynku kradzieży paliwa z zaparkowanego auta

czwartek, 19.11.2020 09:42 276 0

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi trzem mężczyznom, którzy w niedzielę przed północą zostali zatrzymani na gorącym uczynku kradzieży paliwa z samochodu zaparkowanego na jednej z posesji w dzielnicy Podgórze. Podejrzani trafili w ręce pełniących tego dnia służbę policjantów prewencji wałbrzyskiej komendy oraz drugiego komisariatu.

Do zdarzenia doszło 15 listopada około godziny 23:30 przy ul. Skargi w Wałbrzychu. Bezpośrednio po zgłoszeniu interwencji funckjonariusze udali się na miejsce i zatrzymali sprawców przestępstwa na gorącym uczynku. Byli to trzej wałbrzyszanie w wieku od 23 do 30 lat.

Funkcjonariusze ustalili, że podejrzani wspólnie i w porozumieniu po uprzednim wyłamaniu korka zabezpieczającego wlew zbiornika próbowali wykraść z niego paliwo. W wyniku podjętej interwencji to im się jednak nie udało. W toku wykonanych dalszych czynności policjanci zabezpieczyli samochód osobowy, którym przyjechali sprawcy oraz wężyk i elektryczną pompkę, a także plastikowe bańki oraz kanistry mające posłużyć do popełnienia przestępstwa.

Zatrzymani mężczyźni staną teraz przed sądem. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem do pojazdu mogą spędzić za kratami więzienia 10 lat.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz