Zasnął za kierownicą i doprowadził do "czołówki"

poniedziałek, 29.5.2023 16:33 1134 0

Wałbrzyscy policjanci kolejny raz apelują o ostrożność do wszystkich uczestników ruchu drogowego. W piątek 26 maja po południu na ul. Świdnickiej w Wałbrzychu doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na szczęście uczestnikom kolizji nic się nie stało, dlatego sprawca zdarzenia ukarany został mandatem karnym w kwocie 1,5 tysiąca złotych oraz 10 punktami karnymi.

Zgłoszenie o kolizji drogowej na ul. Świdnickiej policjanci ruchu drogowego otrzymali około godziny 15:30. W ustaleń mundurowych wynika, że 52-letni wałbrzyszanin kierujący samochodem osobowym - jadąc od strony Podgórza – w pewnym momencie stracił panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem, przeciął oś jezdni i zderzył się czołowo z poruszającym się z przeciwnego kierunku samochodem osobowym, którym kierował 59-letni wałbrzyszanin. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Funkcjonariusze zatrzymali oba dowody rejestracyjne pojazdów za uszkodzenia. Ustalili podczas wykonywanych czynności, że obaj kierujący byli trzeźwi. Sprawca przyznał policjantom, że ze zmęczenia przysnął za kierownicą.

W związku z tym zdarzeniem przypominamy, aby za "kółko" wsiadać tylko, kiedy jesteśmy wypoczęci. Pamiętajmy również, że poza samymi przepisami ważny jest także zdrowy rozsądek. Zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne, swoich bliskich oraz innych osób. Chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem drogowym.

Przypominamy także o przepisach ruchu drogowego, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Wyprzedzajmy tylko w miejscach dozwolonych. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu. Warto także wspomnieć o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze i nie przekraczaniu tej dozwolonej oraz zachowaniu bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu.

Wszystkim kierującym przypominamy również, że wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne pierwszeństwa pieszemu na drodze są innymi powodami wypadków drogowych, tym razem z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego zwolnijmy, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)