Zarzuty dla 18-latka, który fałszował potwierdzenia przelewów i wyłudzał od sprzedających sprzęt elektroniczny

środa, 6.10.2021 09:52 352 0

18-letni wałbrzyszanin odpowie przed sądem za oszustwa. Mężczyzna okazywał osobom wystawiającym do sprzedaży różnego rodzaju przedmioty sfałszowane potwierdzenia przelewów bankowych i w umówionych miejscach odbierał sprzęt elektroniczny. W ten sposób oszukał trzy osoby, a wartość strat wyniosła łącznie ponad 3,5 tysiąca złotych na rzecz pokrzywdzonych.

Kilka dni temu policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego oraz dochodzeniowo-śledczego drugiego komisariatu ustalili, że to właśnie 18-latek odpowiada za trzy przestępstwa, które popełnił na nieświadomych mieszkańcach Wałbrzycha. Pokrzywdzeni dysponując – jak się okazało już po dokonanych transakcjach – fałszywymi potwierdzeniami przelewów bankowych, przekazali młodocianemu wałbrzyszaninowi sprzęt w postaci dwóch telefonów komórkowych o wartości ponad tysiąca złotych oraz laptopa, gdzie w tym przypadku straty oszacowane zostały na kwotę 2200 złotych.

Zatrzymanemu w poniedziałek w miejscu zamieszkania przy ul. 11 Listopada w Wałbrzychu podejrzanemu za oszustwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. W trakcie czynności procesowych młodociany przestępca przyznał się do popełnionych czynów. O losie 18-latka zadecyduje teraz sąd.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)