Zapewnił bratu schronienie, a ten go okradł

środa, 8.12.2021 09:34 400 0

24-letni mieszkaniec Boguszowa-Gorc w miniony piątek okradł własnego brata. Pod jego nieobecność wyniósł z mieszkania m.in. różnego rodzaju elektronarzędzia, które następnie zastawił w lombardzie. Kiedy pokrzywdzony zorientował się, że zniknęła mu część mienia, a zrobić to mógł jedynie najbliższy członek rodziny, postanowił zgłosić sprawę Policji.

24-latek nie miał gdzie się podziać, więc pokrzywdzony pozwolił bratu zamieszkać razem z nim. Nie myślał jednak, że zostanie przez niego okradziony. 2 grudnia podejrzany wyniósł z mieszkania wyrzynarkę, szlifierkę, wkrętarkę, dwa młoty udarowe, maszynkę do włosów, kurtki, buty zimowe, głośniki oraz torby podróżne o łącznej wartości 1600 złotych. Później mienie zastawił w lombardach na terenie Boguszowa-Gorc i zniknął.

Funkcjonariusze miejscowego komisariatu bezpośrednio po zgłoszeniu rozpoczęli poszukiwania bliskiego krewnego pokrzywdzonego mężczyzny. Podejrzany w wyniku pracy operacyjnej ostatecznie został zatrzymany wczoraj przy ul. Kolejowej w Boguszowie-Gorcach. Policjanci podczas prowadzonych czynności odzyskali część utraconych w wyniku przestępstwa elektronarzędzi.

24-latek przyznał się kradzieży mienia i złożył wyjaśnienia. Za kratami więzienia może spędzić teraz 5 lat.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)