Zamiast oddać portfel właścicielce, wielokrotnie skorzystała z jej karty bankomatowej, a telefon oddała do lombardu

środa, 13.10.2021 11:55 108 0

W poprzedni czwartek po południu 37-letnia wałbrzyszanka wykorzystała nieuwagę 65-letniej kobiety i podniosła zgubiony przez pokrzywdzoną w markecie przy kasie telefon komórkowy oraz portfel z pieniędzmi i kartą bankomatową. Podejrzana chwilę później zrobiła sobie wycieczkę po Piaskowej Górze i dziewięciokrotnie zapłaciła kartą płatniczą za zakupy w różnych sklepach tej części Wałbrzycha, a sam telefon komórkowy oddała do lombardu. 37-latka była tak bezczelna, że wieczorem zapukała do mieszkania 65-latki i oddała jej pusty portfel z kartą bankomatową. Sprawczyni ostatecznie około godziny 21:00 trafiła w ręce poinformowanych o serii przestępstw policjantów pierwszego komisariatu i kolejne godziny spędziła w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Do zdarzenia doszło w jednym z marketów przy ul. Długiej w Wałbrzychu 7 października około godziny 16:30. Podczas pakowania zakupów 65-letniej kobiecie przy kasie na posadzkę wypadł z siatki telefon komórkowy oraz portfel. 37-latka widząc to, nie zdecydowała się oddać mienia pokrzywdzonej, a postanowiła wykorzystać sytuację i zabrać je ze sobą. Następnie zrobiła sobie wycieczkę ulicami Piaskowej Góry i aż dziewięć razy zapłaciła kartą bankomatową za zakupy. Gotówkę również wydała, a telefon komórkowy o wartości 450 złotych zastawiła w pobliskim lombardzie. Ostatecznie postanowiła odwiedzić pokrzywdzoną w jej mieszkaniu i oddała kobiecie ogołocony portfel z kartą bankomatową.

Chwilę później podejrzana trafiła w ręce zaalarmowanych o zdarzeniu policjantów Komisariatu Policji I w Wałbrzychu i została osadzona w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych wałbrzyskiej komendy. Teraz za kradzież mienia oraz włamania na konto bankowe 37-letniej wałbrzyszance grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Kobieta przyznała się do popełnienia wszystkich przestępstw i złożyła wyjaśnienia. Policjanci odzyskali utracony w wyniku przestępstwa telefon komórkowy.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)