komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

wtorek, 1 grudnia 2020

Natalii, Eligiusza

Zakończenie przebudowy placu postojowego w Głuszycy

czwartek, 19.11.2020 10:20 , komentarze: 2 , odsłony: 691
kategorie artykułu:

Zakończyła się przebudowa placu postojowego przy ul. Grunwaldzkiej 15 w Głuszycy. Prace obejmowały naprawę istniejącej nawierzchni, wzmocnienie siatką z asfaltobetonu i ułożenie nowej, dodatkowej warstwy ścieralnej z asfaltobetonu. Wymieniono stare, zniszczone obrzeża betonowe, zostały położone nowe, betonowe krawężniki. Zamontowano również nowe oświetlenie, cały teren został odwodniony.

– Jest to niezwykle potrzebna inwestycja dla mieszkańców – mówił Burmistrz Roman Głód. – Plac postojowy znajduje się w centrum Głuszycy, tuż przy Przedszkolu Samorządowym, więc jest dużym ułatwieniem dla rodziców przywożących tu swoje pociechy. Wokół znajduje się wiele punktów usługowych, sklepy, na pewno przyda się klientom. Jest to drugie po Centrum Przesiadkowym miejsce, gdzie mieszkańcy, ale też turyści, mogą zostawić swoje samochody.

Zadanie pod nazwą "Przebudowa placu postojowego wraz z oświetleniem przy ul. Grunwaldzkiej w Głuszycy" uzyskało dofinansowanie w ramach Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej 2020 przekazanego przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Kwota, jaką Samorząd Województwa przeznaczył na jego realizację to 112 210 zł.

 

Wasze komentarze

ament
czwartek, 26.11.2020 08:26 autor: gogo
piątek, 27.11.2020 12:13
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz