Zajęcia żołnierzy z wałbrzyską młodzieżą

wtorek, 21.5.2024 15:58 351 0

21 maja 2024 roku żołnierze 10 Brygady Łączności, przeprowadzili ćwiczenia i pokazy dla klas mundurowych przygotowania wojskowego z IV Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu. Podczas  zajęć uczyli Wałbrzyską młodzież podstaw taktyki, musztry oraz pracy na nowoczesnych środkach łączności. Współpraca pomiędzy jednostką wojskową a szkołą jest wynikiem porozumienia nad którym merytoryczny nadzór sprawuje Ministerstwo Obrony Narodowej.
 
Szkolenie pod okiem profesjonalistów to najlepsza okazja do właściwego przygotowania się do pełnienia w przyszłości niełatwej służby wojskowej, dlatego też pokazy i wykłady dla wałbrzyskich licealistów przeprowadzili doświadczeni instruktorzy z 10 Wrocławskiej Brygady Łączności.
 
Celem zajęć było zapoznanie szkolonych z zasadami bezpiecznego posługiwania się bronią oraz podstawami taktyki. Tradycyjnie nie zabrakło elementów musztry wojskowej.
 
Już teraz wielu uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego, deklaruje chęć wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego. Zajęcia takie jak te dzisiejsze, przeprowadzone przez żołnierzy 10 Wrocławskiej Brygady Łączności, utwierdzają mnie w przekonaniu, że chcę zostać żołnierzem zawodowym i służyć naszemu krajowi – mówi jeden z licealistów.
 
Uczniowie Oddziałów Przygotowania Wojskowego stanowią przyszłe zaplecze kadrowe polskiej armii. Już dziś absolwenci IV Liceum Ogólnokształcącego pełnią na co dzień służbę w 10 Wrocławskiej Brygadzie Łączności, 16 Dolnośląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej oraz wielu innych jednostkach wojskowych na terenie całego kraju.
 
Kolejni dopiero zaczynają planować swoją przyszłość w polskim mundurze.
 
###
foto: 10 Brygada Łączności

Dodaj komentarz

Komentarze (0)