Zadbane paznokcie to obowiązkowy must have każdego z nas!

poniedziałek, 1.8.2022 11:41

Zadbane dłonie i doskonałe paznokcie to wizytówka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Tak samo, jak dbamy o skórę twarzy i ciała, powinniśmy zadbać o nasze dłonie. To jak wyglądają nasze ręce i paznokcie wiele o nas mówi. Nie ma nic gorszego niż brudne, niezadbane paznokcie i wysuszona skóra dłoni. Aby o nie zadbać wcale nie trzeba iść do kosmetyczki. Wystarczy zainwestować w dobre pilniki, lakiery zwykłe lub hybrydowe oraz dobrej jakości krem do rąk. Jeśli zadbamy o zdrowy wygląd naszych dłoni, poczujemy się atrakcyjniej w oczach swoich, a także naszego partnera bądź partnerki.

Pielęgnacja dłoni krok po kroku

Prawidłowa pielęgnacja dłoni opiera się na regularności. Jeśli przestrzegamy tej zasady nasza skóra nie będzie twarda, popękana, a skórki wokół paznokci nie będą się uszkadzały. Dobrej jakości krem odżywiający zapewni prawidłowe nawilżenie i regenerację skóry dłoni. W razie konieczności możemy skorzystać ze specjalnego peelingu lub maseczki do dłoni. Warto sięgać po sprawdzone lakiery marki Nailu. Jeśli zainwestujemy w dobre produkty, nasze paznokcie nam za to podziękują. Dla osłabionych paznokci idealne będą olejki wzmacniające, lakiery z kreatyną i preparaty bogate w witaminy. Nie bez znaczenia jest także nasza dieta. W składzie spożywanych produktów warto szukać dużej ilości cynku, wapni, witaminy A, B i C.

Bazy, topy i lakiery hybrydowe

Czasami klasyczny manicure to za mało. Jeśli zależy nam na długotrwałym efekcie warto zainwestować w lakiery hybrydowe. Inaczej nazywane lakierami żelowymi, wymagającymi utwardzania w lampach UV/LED. Łączą w sobie właściwości lakieru akrylowego i żelowego znanego od wielu lat. Występują w wielu kolorystycznych odsłonach. W palecie barw znajdziemy lakiery pastelowe, brokatowe oraz w intensywnych, wakacyjnych odcieniach. Aby efekt końcowy był zadowalający trzeba także pamiętać o tym, że bazy i topy do hybryd są niesamowicie ważnym elementem całego procesu. Zakup dobrej jakości produktów sprawi, że manicure hybrydowy będzie trwały i łatwy do wykonania, a efekt końcowy przerośnie nasze oczekiwania.

Klasyczne lakiery do paznokci

Zdarza się, że od czasu do czasu, chcemy pomalować paznokcie zwykłym lakierem. Jeśli zależy nam na szybszym wysychaniu takiego lakieru, warto zainwestować w spray przyśpieszający wysychanie. Ciekawym gadżetem, który dość często się przydaje, jest specjalny zmywacz do paznokci w pisaku. To idealny produkt do usuwania zabrudzeń i nadmiernej ilości lakieru wokół paznokcia. Z kolei do całkowitego zmywania lakieru warto używać zmywaczy do pozbawionych acetonu.