Zaczęło się od przekroczenia dozwolonej prędkości, a zakończyło zatrzymanym prawem jazdy

piątek, 2.2.2024 12:40 708 1

Dwa poważne wykroczenia drogowe, ale jedno skutkowało zatrzymaniem prawa jazdy. 36-latek dzisiaj o poranku przekroczył dozwoloną przepisami prędkość, za co miał jedynie otrzymać mandat karny. Kontrola drogowa zakończyła się jednak dla wałbrzyszanina odebraniem mu przez policjantów prawa jazdy. A wszystko przez to, że mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu i postanowił wsiąść za kierownicę samochodu osobowego i wyjechać na drogę.

2 lutego około godziny 9:00 na ul. Kolejowej w Wałbrzychu policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierującego samochodem osobowym mężczyznę do kontroli drogowej w związku z przekroczeniem przez niego dozwolonej przepisami prędkości o 26 km/h. Ta kontrola miała zakończyć się dla mieszkańca naszego miasta jedynie mandatem karnym w kwocie 400 złotych i 7 punktów karnych, ale okazało się, że konsekwencje prawne dla mężczyzny będą dużo poważniejsze.

Podczas wykonywanych czynności mundurowi postanowili sprawdzić stan trzeźwości kierującego. Wynik niestety potwierdził, że 36-latek znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Wałbrzyszanin wydmuchał 0,33 promila alkoholu. Mężczyzna samochodem dalej nie pojechał, utracił uprawnienia do prowadzenia pojazdów, a sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

BImbo sobota, 03.02.2024 15:16
wczorajszy przekracza predkosc bardzo madrze....