Zaczęło się od kradzieży alkoholu, a zakończy pobytem w więzieniu

środa, 10.4.2024 10:20 132 0

52-letni mieszkaniec naszego miasta trafił w ręce dzielnicowych pierwszego komisariatu. Mężczyzna w jednym z marketów na Piaskowej Górze dokonał kradzieży butelki wódki, ale został ujęty przez pracowników ochrony obiektu. Policjanci na miejscu szybko ustalili, że zatrzymany jest osobą poszukiwaną za poprzednie kradzieże i teraz dziesięć miesięcy spędzi za kratami więzienia.

Do zdarzenia doszło 9 kwietnia po godzinie 12:00 w jednym z marketów przy przy ul. Długiej w Wałbrzychu. Złodziej zdjął z półki sklepowej butelkę wódki o wartości 15 złotych, otworzył ją i zaczął spożywać, ale kiedy próbował opuścić sklep, został ujęty przez ochronę obiektu. Chwilę później po złodzieja przyjechali dzielnicowi pierwszego komisariatu.

Z zatrzymanym mundurowi udali się do swojej jednostki. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że mężczyzna został już skazany przez sąd na łączną karę dziesięciu miesięcy pozbawienia wolności za różnego rodzaju inne wcześniejsze - mniejsze lub większe - kradzieże sklepowe. Policjanci oczywiście sporządzili dokumentację do kolejnego wniosku o ukaranie w związku z ujawnionym dzisiaj wykroczeniem.

52-latek przewieziony został do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi ostatecznie do jednego z zakładów karnych na terenie Polski.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)