Zaczęło się od kontroli drogowej, a skończyło się na naruszeniu nietykalności cielesnej jednego z funkcjonariuszy

sobota, 18.6.2022 11:31 608 0

Kiedy we wtorek 14 czerwca późnym wieczorem policjanci przeprowadzali kontrolę drogową w centrum miasta, ustalili, że kierujący jest osobą poszukiwaną. Wtedy to 19-latek wraz z będącą z nim 20-latką słowami wulgarnymi znieważyli policjantów. Młoda kobieta dodatkowo naruszyła nietykalność cielesną jednego z mundurowych. Oboje podejrzani na noc trafili do dwóch różnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych wałbrzyskiej komendy. Nastolatek następnego dnia - po usłyszeniu zarzutu - został przewieziony do Zakładu Poprawczego w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie spędzi najbliższe miesiące za popełnienie wcześniej, jako nieletni, czynów karalnych.

Policjanci zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy we wtorkowy wieczór patrolowali Śródmieście pilnując porządku publicznego. Kiedy byli na ul. Młynarskiej zauważyli przejeżdżający samochód osobowy z dwójką młodych osób wewnątrz i postanowili sprawdzić stan trzeźwości kierującego oraz wymagane uprawnienia do prowadzenia pojazdu.

Młody mężczyzna podawał fałszywe dane personalne, ale mundurowi szybko ustalili jak się nazywa i to, że jest poszukiwany przez sąd celem umieszczenia go w zakładzie poprawczym. Nie miał także prawa jazdy, a kierowany przez niego pojazd ubezpieczenia i aktualnych badań techniczny. Wiedząc, że na tym skończyła się jego podróż, młody mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego zaczął ubliżać policjantom słowami wulgarnymi, a wtórowała mu będąca z nim jego 20-letnia partnerka. Kobieta uderzyła nawet jednego z funkcjonariuszy w twarz.

Oboje sprawcy przestępstwa ostatecznie zostali zatrzymani i noc spędzili w różnych celach wałbrzyskiej komendy. Następnego dnia 20-latka usłyszała zarzuty znieważenia policjantów oraz naruszenia nietykalności cielesnej jednego z nich. Mieszkanka Modliszowa decyzją prokuratury objęta została dozorem policyjnym. O rok młodszy mężczyzna stanie przed Sądem Rejonowym w Wałbrzychu za znieważenie funkcjonariuszy publicznych oraz szereg wykroczeń w ruchu drogowym. Ostatecznie trafił już za kraty Zakładu Poprawczego w Grodzisku Wielkopolskim, za popełnienie jako nieletnich innych czynów karalnych.

Zgodnie z kodeksem karnym za znieważenie funkcjonariuszy publicznych grozi kara roku pozbawienia wolności. Za naruszenie nietykalności cielesnej mundurowych wykonujących obowiązki służbowe można natomiast trafić za kraty więzienia na trzy lata. O losie mieszkanki powiatu świdnickiego oraz mieszkańca powiatu wałbrzyskiego zadecyduje teraz sąd.

KMP Wałbrzych

Dodaj komentarz

Komentarze (0)