komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

piątek, 10 lipca 2020

Sylwany, Witalisa

Zabrali pokrzywdzonemu komputer, a następnie pobili go, gdy próbował nie dopuścić do kradzieży

sobota, 28.3.2020 12:13 , komentarze: 0 , odsłony: 290
kategorie artykułu:

Wałbrzyscy kryminalni wspólnie z policjantami z Głuszycy, kilka godzin po zdarzeniu, zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu wałbrzyskiego - 21- latka i 15 -latka, którzy weszli do mieszkania swojego znajomego i zabrali mu sprzęt komputerowy warty kilka tysięcy złotych. Następnie, w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionej rzeczy, pobili 40-letniego pokrzywdzonego, który przeciwstawił się złodziejom. Dodatkowo nieletni sprawca był poszukiwany przez Sąd celem umieszczenia w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.

W miniony wtorek na terenie Jedliny-Zdroju 21- latek i 15 - latek weszli do mieszania swojego znajomego i widząc sprzęt komputerowy dobrej marki postanowili go zabrać. 40- letni pokrzywdzony natychmiast zareagował na ich zachowanie, jednak sprawcy nie zamierzali zrezygnować ze swojego planu. Następnie, aby utrzymać się w posiadaniu sprzętu, zaczęli uderzać pięściami i kopać bezbronnego jedlinianina, a następnie uciekli ze skradzionym mieniem.
W wyniku zeznań pokrzywdzonego oraz uzyskanego wizerunku, funkcjonariusze zaledwie kilka godzin po zdarzeniu zatrzymali sprawców kradzieży rozbójniczej i odzyskali w całości skradziony sprzęt. W tracie zatrzymania 15 - letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego okazało się, że jest on poszukiwany przez sąd celem doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Drugi ze sprawców został osadzony w policyjnym areszcie.

Wobec 21 - latka sąd zastosował dozór policyjny. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast o dalszych losach 15 - latka zadecyduje sąd rodzinny, który za ten czyn może umieścić nieletniego sprawcę czynu karalnego w Zakładzie Poprawczym do ukończenia przez niego 21 lat.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki