Zabezpieczone ponad pół kilograma narkotyków

czwartek, 28.4.2022 10:16 172 0

Znaczną ilość amfetaminy oraz mniejszą metamfetaminy znaleźli i zabezpieczyli w miniony poniedziałek w jednym z mieszkań w Boguszowie-Gorcach policjanci miejscowego komisariatu. Funkcjonariusze realizując informację własną zatrzymali do sprawy 56-letniego mieszkańca tej miejscowości i w toku wykonanych czynności udowodnili mu także handel środkami psychotropowymi. Mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Policjanci zespołu kryminalnego Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach wykorzystując informacje operacyjne ustalili, że mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego w swoim mieszkaniu w Kuźnicach Świdnickich przechowuje narkotyki. Podczas przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze w pojemniku na farbę znaleźli ukryte tam woreczki ze środkami psychotropowymi. Po przebadaniu i zważeniu okazało się, że to amfetamina i metamfetamina, z których można było wykonać ponad 5,5 tysiąca porcji handlowych tych środków psychotropowych.

Mundurowi w trakcie czynności zabezpieczyli także wagi elektroniczne do porcjowania narkotyków, telefony komórkowe oraz gotówkę w kwocie ponad 6 tysięcy złotych. Dodatkowo udowodnili 56-latkowi także sprzedaż środków zabronionych prawem innym osobom.

Podejrzany stanie teraz przed sądem. Za posiadanie znacznej ilości amfetaminy i metamfetaminy wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz handel tymi środkami psychotropowymi grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. Sąd na podstawie zebranego w sprawie przez policjantów materiału dowodowego zastosował w stosunku do 56-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 najbliższych miesięcy.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)