Za nami spotkanie mieroszowskich policjantów z seniorami [Foto]

czwartek, 30.3.2023 14:22 180 0

Kierownik Posterunku Policji w Mieroszowie w miniony weekend uczestniczył w spotkaniu z seniorami, które odbyło się w Czarnym Borze. Celem pogadanki było uświadomienie osobom starszym jakimi metodami posługują się przestępcy. Na podstawie przykładów podanych przez funkcjonariusza seniorzy zaznajomieni zostali jak nie stać się ofiarą oszustów działających na tzw. wnuczka - praktycznie cały czas rozwijaną przez nich na różne sposoby.

Poczucie bezpieczeństwa to jeden z głównych czynników wpływających na jakość życia mieszkańców. Współdziałanie społeczeństwa z Policją w tym zakresie jest z pewnością bardzo ważne. Dlatego policjanci bardzo chętnie uczestniczą w spotkaniach, na których przypominają mieszkańcom o zwykłych środkach bezpieczeństwa. Tym razem asp. Maciej Trela miał okazję spotkać się ze studentami Uniwersytetu III Wieku w Centrum Kultury w Czarnym Borze. Łącznie w zajęciach udział wzięło około 40 osób.

Podczas spotkania funkcjonariusz przekazał seniorom niezbędne informacje mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób starszych oraz uświadomienie ich, jak nie stać się ofiarą różnego rodzaju przestępców. Zwrócił uwagę na to, że podawanie się za krewnych, funkcjonariuszy służb, czy też pracowników różnych instytucji oraz firm usługowych to najczęściej stosowana metoda przez oszustów, których ofiarami padają z reguły osoby starsze lub samotnie mieszkające.

Policjant zwrócił również uwagę na bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym oraz wyjaśnił, jak nie paść ofiarą złodziei kieszonkowych podczas przejazdu środkami komunikacji miejskiej. Omówione zostały bezpieczne zachowania w domu, na ulicy, w sklepie, czy przy bankomacie. Policjant zachęcał do zachowania ostrożności i rozwagi podczas zawierania różnego rodzaju umów i pożyczek oraz lokowania swoich oszczędności.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)