Za nami otwarcie nowego kompleksu i hali przemysłowej John Cotton na WSSE w Szczawnie-Zdroju [FOTO]

piątek, 14.7.2023 18:32 415 0

14 lipca odbyła się uroczystość otwarcia nowego kompleksu i parku przemysłowo - magazynowego wybudowanego w ramach rozwoju portfolio i działalności firmy John Cotton - lidera branży tekstylnej.

10 000 m2 powierzchni zasilanej w 100% ze źródeł odnawialnych. Niezbędna do działalności i produkcji energia cieplna pochodzić będzie z kolei z odzysku ciepła z maszyn. Te dodatkowe inwestycje korespondują z polityką firmy w zakresie ochrony środowiska naturalnego.

John Cotton stawia na Polskę i Dolny Śląsk

Dzięki ponad stuletniej tradycji i stabilnemu rozwojowi obrót firmy przekracza obecnie 1,5 miliarda złotych. JC posiada biura i fabryki w 6 państwach na 3 kontynentach.

- Nasz region rozwija się niezwykle dynamicznie, a kolejna inwestycja, tym razem rozbudowa zakładów John Cotton w Szczawnie-Zdroju jest tego najlepszym przykładem. Ta inwestycja jest dla mnie osobiście ważna także z tego względu, że w czasach studenckich miałem okazję pracować w zakładach John Cotton i wiem dobrze, że jakość wykonywanych przez firmę produktów jest niezwykle wysoka - powiedział w trakcie uroczystości Grzegorz Macko, wicemarszałek województwa dolnośląskiego odpowiedzialny za gospodarkę.

Przedsiębiorstwo pojawiło się na polskim rynku w 2007 roku decydując się wówczas na zakup małego zakładu w Głuszycy. Firma rozpoczęła bardzo dynamiczny rozwój, a do jego kontynuacji niezbędne okazały się dodatkowe inwestycje w infrastrukturę i park maszynowy. W październiku 2017 John Cotton  przeniósł się do nowej hali produkcyjno - magazynowej w Szczawnie Zdroju i od tego czasu zainwestował przeszło 60 mln zł w nowoczesny kompleks produkcyjny.

W trakcie wydarzenia Michael Harrington, prezes zarządu John Cotton Europe ogłosił, że Dolny Śląsk stanie się główną siedzibą i centrum operacyjnym firmy na cały kontynent:

- Jesteśmy pionierami od 1916 roku a maszyny, które zostały zaprojektowane przez naszych inżynierów zrewolucjonizowały branżę tekstylną w Europie i na Świecie. Dziś stawiamy na Polskę. To tutaj znajduje się najbardziej zautomatyzowana fabryka do produkcji poduszek i kołder w tej części świata.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)