Z pasażerką uciekał przed policją motorowerem. Jednoślad nie posiadał ubezpieczenia oraz przeglądu, a mężczyzna miał narkotyki

wtorek, 14.6.2022 14:02 234 0

Głuszyccy policjanci po pościgu zatrzymali 39-letniego kierującego motorowerem, który zignorował nadawane w jego kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego i na jednej z ulic tej miejscowości rozpoczął ucieczkę, mając na miejscu pasażera 18-latkę. Przy podejrzanym funkcjonariusze znaleźli narkotyki. Mężczyzna przyznał się do ich wcześniejszego zażycia. Mundurowi podczas czynności procesowych ustalili także, że motorower ma zatarte numery identyfikacyjne, nie posiada przeglądu, ani ubezpieczenia, a tablica rejestracyjna pochodzi od innego pojazdu. Romantyczną nocną podróż jednośladem podejrzany zakończył więc w jednej z cel wałbrzyskiej komendy.

W minioną niedzielę koło pierwszej w nocy policjanci ruchu drogowego zauważyli w rejonie skrzyżowania ul. Pionierów z Kolejową w Głuszycy mężczyznę jadącego z pasażerką motorowerem. Pojazd wyglądał na niesprawny, więc funkcjonariusze podjęli próbę zatrzymania jednośladu do kontroli drogowej. Mężczyzna najpierw się zatrzymał, a kiedy policjanci wysiedli z radiowozu, gwałtownie ruszył. Mundurowi użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierujący pomimo, iż nie dawał za wygraną, ostatecznie swoją jazdę zakończył na ul. Łukasiewicza.

W trakcie czynności procesowych policjanci znaleźli przy zatrzymanym środki odurzające w postaci marihuany. Mundurowi ustalili także, że 39-latek przed wyruszeniem w trasę zapalił tzw. jointa, dlatego w placówce medycznej zlecili pobranie krwi od mężczyzny do celów procesowych. Motorower trafił na parking strzeżony, gdyż miał zatarty numer vin, nie posiadał ubezpieczenia i przeglądu, a tablica rejestracyjna pochodziła od innego pojazdu. Policjanci będą teraz ustalać, do kogo faktycznie należy jednoślad i jak trafił w ręce podejrzanego.

Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za kontynuowanie jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu, posiadanie narkotyków i najprawdopodobniej kierowanie pod wpływem środków odurzających. Czekają go także inne nieprzyjemności związane z jazdą pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)