XXXIX Bieg Przełajowy Podzamcze

poniedziałek, 30.9.2019 11:35 1244 0

Złota jesień towarzyszyła uczestnikom XXXIX Biegu Przełajowego Podzamcze, w którym zawodnicy rywalizowali o puchar Every Can Counts. Impreza zorganizowana została przez Ośrodek Społeczno-Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze w „Podzamcze” w Wałbrzychu i Fundację na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL. Bieg, który odbył się w dniu 28 września, rozegrany został  w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu (ETS).
Zawodnicy mieli do pokonania dystans 4.600 m. lub 9.600 m. w zależności od kategorii wiekowych. Trasa wytyczona była w obszarze Książańskiego Parku Krajobrazowego.
W trakcie imprezy przeprowadzona została akcja promującą zdrowe odżywianie i prowadzenie aktywnego stylu życia zorganizowana przez Sekcję Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Wałbrzychu.
Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali okolicznościowe dyplomy, upominki ETS przekazane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz przez Fundację RECAL. Zwycięzcy zostali uhonorowani zostali pucharami oraz nagrodami. Dla wszystkich uczestników zapewniono napój izotoniczny z limitowanej serii Every Can Counts oraz poczęstunek.