Wzniecił ognień w mieszkaniu.Został tymczasowo aresztowany na najbliższe trzy miesiące

poniedziałek, 16.10.2023 10:18 438 0

49-letni lokator jednego z budynków w Zagórzu Śląskim jest podejrzany o wzniecenie ognia w zajmowanym przez siebie mieszkaniu socjalnym. Mężczyzna bezpośrednio po wykonanych po zgłoszeniu policyjnych czynnościach został zatrzymany przez funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy jako pierwsi przyjechali na miejsce zgłoszenia. 

Głuszyccy funkcjonariusze informację o podpaleniu przedmiotów w pomieszczeniach jednego z lokali socjalnych przy ul. Głównej w Zagórzu Śląskim otrzymali w minioną środę około godziny 13:30. Zanim dojechali na miejsce najpierw mieszkańcom, a następnie straży pożarnej płomienie udało się opanować.

W wyniku przeprowadzonych policyjnych działań mundurowi szybko ustalili, że w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a osobą odpowiedzialną za podłożenie ognia jest 49-letni lokator mieszkania. Sprawca już wcześniej był zatrzymywany za popełnienie innych czynów zabronionych. Wytypowany mężczyzna wpadł ostatecznie w ręce policjantów ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy już po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia na terenie Zagórza Ślaskiego.

Teraz mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego stanie przed sądem. Za sprowadzenie zdarzenia w postaci pożaru zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach podejrzanemu kara pozbawienia wolności do lat 10. Po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym Sąd Rejonowy w Wałbrzychu podjął decyzję o trzymiesięcznym areszcie dla podejrzanego. 49-latek został już przewieziony do Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)