Wysokie zwycięstwo drugiego zespołu MKS-u Szczawno-Zdrój

poniedziałek, 1.4.2019 09:48 1236 0

Grad goli padł 31 marca przy ulicy Topolowej 5 w Szczawnie-Zdroju. Drugi zespół MKS-u podejmował u siebie drugą drużynę AKS-u Strzegom, która zaskoczyła szczawieńskich zawodników w pierwszej połowie. W ich szeregach panował chaos, co skutkowało utratą aż 2 bramek w pierwszych 45 minutach. Do przerwy AKS prowadził w Szczawnie 2:0 i to goście byli bliżsi zainkasowania 3 punktów. W przerwie meczu sprawy w swoje ręce wzięli trener Marcin Wojtarowicz oraz doświadczony obrońca Przemysław Wystemp, którzy zmotywowali szczawieński zespół do walki w drugiej połowie. Trener Wojtarowicz dokonał kilku zmian, miedzy innymi wpuszczając na boisko bramkostrzelnego Bartłomieja Kulika, który wraca do gry po ciężkiej kontuzji. MKS drugą połowę zaczął zdecydowanie lepiej, grając prostą, ale skuteczną piłkę. Dobre rozegranie, szybkie odbiory piłki sprawiły, że AKS miał problem, aby wyjść z własnej połowy boiska. Efektem takiej gry były bramki strzelane przez biało-zielonych, a padło ich aż 6. Dwa trafienia zaliczył Bartłomiej Kulik, a po jednym dołożyli: Miłosz Olejniczak (piękny strzał na 1:0 w samo okienko), Tomasz Rutkowski, Maciej Płoński, Tomasz Jastrzębowski (z rzutu karnego).

Tym samym MKS zwyciężył 6:2 i dopisał do swojego konta 3 punkty, wspinając się w ligowej tabeli na 3 miejsce.