Wyróżnienie dla „Koncepcji zagospodarowania turystycznego Wokół Trójgarbu”

środa, 26.9.2018 08:20 795 0

Kapituła Nagrody im. Jerzego Regulskiego, obradująca w dniu 6 września 2018 r. dokonała wyboru laureatów w tegorocznej edycji konkursu. W 2018 roku spośród 25 zgłoszonych KANDYDATÓW Kapituła wyłoniła zwycięzców w czterech kategoriach.

Wyróżnienie otrzymały gminy: Czarny Bór, Stare Bogaczowice, Szczawno – Zdrój, Nadleśnictwo Wałbrzych wraz z Fundacją Edukacji Europejskiej  w kategorii Realizacja Dzieła za „Koncepcję zagospodarowania turystycznego Wokół Trójgarbu”

8 października 2018 serdecznie odbędzie się uroczyste wręczenie Nagrody imienia Jerzego Regulskiego i certyfikatów Europejskiego Znaku Jakości Zarządzania w Samorządzie Terytorialnym (ELoGE) połączone z Rankingiem Samorządów Rzeczpospolitej i wręczeniem nagrody „Fundament Rzeczypospolitej” im. Michała Kuleszy. Wydarzenie odbędzie się w Warszawie w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Gratulujemy wyróżnionym.

Nagroda imienia Jerzego Regulskiego została ustanowiona w 2016 roku przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Towarzystwo Urbanistów Polskich i jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w kreowaniu ładu przestrzennego i rozwoju samorządności terytorialnej. Nagroda jest przyznawana w czterech kategoriach:

  • idei - w postaci wdrażania samorządności terytorialnej, planu lub projektu urbanistycznego, koncepcji przestrzennej, wizji rozwoju przestrzennego, inicjatywy obywatelskiej mającej na celu rozwiązanie lokalnych problemów, czy innego przedsięwzięcia o podobnym charakterze,
  • realizacji dzieła - w postaci wdrożenia koncepcji społecznej lub urbanistycznej mającej charakter przestrzenny oraz aktywności wzmacniającej samorządność terytorialną w Polsce oraz krajach które ją budują,
  • wiedzy i upowszechniania - w postaci pracy naukowej, publikacji, czy innej formy krzewienia lub poszerzania wiedzy związanej z samorządnością terytorialną, urbanistyką i ładem przestrzennym
  • aktywności obywatelskiej - rozumianej jako inicjatywy i działania lokalnej społeczności lub osób przyczyniających się do rozwoju samorządności terytorialnej oraz podniesienia ładu przestrzennego zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Źródło:  Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej

Dodaj komentarz

Komentarze (0)