komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

środa, 11 grudnia 2019

Damazego, Waldemara

Wyprawa nad morze

poniedziałek, 22.7.2019 11:08 , komentarze: 0 , odsłony: 141
kategorie artykułu:

Od 1 do 5 lipca 2019r. grupa dzieci i młodzieży z gminy Walim miała okazję uczestniczyć w wycieczce integracyjnej z elementami profilaktyki, zorganizowanej dzięki współpracy Urzędów Gmin Walim i Wolin. Celem wyprawy było propagowanie wśród młodzieży zdrowego sposobu życia oraz aktywnego wypoczynku.

W tym roku niestety pogoda nie dopisała i na plaży uczestnicy spędzili tylko jeden dzień, za to mogli zwiedzić wiele ciekawych miejsc na wyspie Wolin. Ciekawą lekcję historii przeprowadził dyrektor Muzeum Regionalnego w Wolinie, który opowiedział o niezwykłych dziejach tego miasta. Zdobytą wiedzę wycieczkowicze mogli wykorzystać następnego dnia w czasie gry terenowej w osadzie Wikingów.  Zwiedzając zabudowania mieszkalne i rzemieślnicze można było zobaczyć jak wyglądało życie codzienne dawnych ludzi, jak mieszkali, pracowali, spędzali czas wolny. We wnętrzu starych chat zobaczyli repliki mebli, narzędzi oraz przedmiotów codziennego użytku sprzed 1000 lat.

Wielu wrażeń dostarczył  pobyt w Galerii  3D, gdzie mogli zrobić ciekawe zdjęcia. Uczestnicy wybrali się także do Gabinetu Figur Woskowych oraz do Muzeum Przyrodniczego w Międzyzdrojach.

Bardzo ciekawy był pobyt w Parku Miniatur i Kolejek  w Dziwnowie, gdzie mieli okazję zobaczyć wszystkie latarnie morskie polskiego wybrzeża w jednym miejscu. Wyjątkową atrakcją były zabawy z ogromnymi dmuchanymi piłkami. Było to bardzo aktywnie spędzone popołudnie.

Jeden z wieczorów spędzili podziwiając piękny zachód słońca w miejscowości Trzęsacz. Obserwowali tam również przykład wybrzeża klifowego, o jakim uczyli się na lekcjach przyrody.

źródło: UM Walim

 

Wasze komentarze

SKUP AUT
SKUP AUT
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz