Wypadki w szkołach - jak zabezpieczyć finansowo swoje dziecko?

sobota, 28.8.2021 13:27 284 0

W roku szkolnym 2019/2020 doszło do 22 509 wypadków w szkołach oraz placówkach oświatowych. Ze względu na planowany powrót uczniów do zajęć stacjonarnych, w zbliżającym się roku szkolnym możemy odnotować ich jeszcze więcej. Rankomat.pl wychodzi naprzeciw potrzebom rodziców i oferuje darmowe NNW szkolne dla dziecka przy zakupie ubezpieczenia samochodu, podróży lub nieruchomości.

Każdego roku na terenie szkół i innych placówek oświatowych w Polsce dochodzi do kilkudziesięciu tysięcy wypadków z udziałem dzieci. Najczęściej ich powodem jest nieuwaga ucznia, nieumyślne działanie ucznia lub innej osoby, niewystarczający nadzór oraz inne przyczyny. Aby zabezpieczyć finansowo skutki nieszczęśliwych wypadków, dziecko powinno zostać objęte odpowiednią ochroną. Zapewnia ją np. polisa NNW szkolne, którą klienci Rankomat.pl do końca października mogą otrzymać bez dodatkowych kosztów.  

Najwięcej wypadków wśród uczniów na Śląsku

Do największej liczby wypadków w szkołach i innych placówkach oświatowych doszło w roku szkolnym 2019/2020 w województwie śląskim. Łączna ich liczba wyniosła 3892, co stanowiło aż 17,29% wszystkich wypadków tego typu w Polsce. Najmniej wypadków zostało odnotowanych w województwie lubuskim 521 (2,31%).

Jakie wsparcie zapewnia NNW szkolne?

NNW szkolne to dobrowolne ubezpieczenie dla dziecka, zapewniające wsparcie finansowe w nieprzewidzianych sytuacjach. Zakres ochrony może obejmować zdarzenia takie jak:

  • złamanie kości,
  • poparzenie lub odmrożenie ciała,
  • wstrząśnienie mózgu,
  • pogryzienia przez zwierzęta lub ukąszenia przez owady,
  • pobyt w szpitalu,
  • poważne zachorowanie (np. nowotwór, cukrzyca),
  • śmierć,
  • inne.

NNW szkolne przeznaczone jest dla dzieci i młodzieży, a także studentów, którzy nie ukończyli 26. roku życia.

NNW szkolne w Rankomat.pl bez dodatkowych kosztów

Posiadanie polisy NNW szkolne przez dziecko jest niezwykle ważne. Dlatego też porównywarka Rankomat.pl oferuje swoim klientom skorzystanie z ubezpieczenia całkiem bezpłatnie. Osoby, które do 31.10.2021 ubezpieczą w Rankomat.pl swój samochód, podróż lub nieruchomość za kwotę min. 200 zł, otrzymają NNW szkolne bez dodatkowych kosztów.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)