Wypadek z udziałem motocyklisty w Dziećmorowicach

poniedziałek, 30.8.2021 10:41 626 0

29 sierpnia przed południem na terenie powiatu wałbrzyskiego doszło do wypadku drogowego. W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym kierujący jednośladem trafił do szpitala. Obaj mężczyźni byli trzeźwi.

Do wypadku doszło po godzinie 10:00. Prowadzący samochód osobowy 46-letni mężczyzna, włączając się do ruchu z ulicy Strumykowej w Dziećmorowicach, nie zauważył jadącego ul. Sienkiewicza kierującego jednośladem i doprowadził do zderzenia z 35-letnim motocyklistą, który w wyniku tego wypadku trafił do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Obaj kierujący - będący mieszkańcami powiatu dzierżoniowskiego - byli trzeźwi.

Po raz kolejny funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zwracają się do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie zasad bezpieczeństwa i stosowanie się do przepisów Ustawy prawo o ruchu drogowym. Użytkownicy samochodów przy włączaniu się do ruchu, zmianie pasa ruchu oraz kierunku jazdy muszą zachować ostrożność, a także za każdym razem spoglądać w lusterka wsteczne. Motocykl może przecież nadjechać w każdym momencie.

Apelujemy również do motocyklistów, aby nie przekraczali dozwolonej prędkości oraz nie wyprzedzali w miejscach niedozwolonych. Są oni w pewien sposób niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i każde zdarzenie z ich udziałem może zakończyć się tragicznie w skutkach. Kierujący jednośladami powinni także zaopatrzyć się w ubranie przystosowane do jazdy na motocyklu, w tym w odblaskowe szelki lub kamizelkę oraz bezwzględnie stosować kask ochronny na głowę.

Pamiętajmy, aby z ostatnich tygodni lata korzystać w sposób nie zagrażający innym uczestnikom ruchu. Poza przepisami ważny jest także zdrowy rozsądek. Zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne, swoich bliskich oraz innych osób.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)