komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

poniedziałek, 13 lipca 2020

Henryka, Kingi

Wypadek z udziałem motocyklistki w Jedlinie-Zdroju

wtorek, 2.6.2020 09:12 , komentarze: 0 , odsłony: 623
kategorie artykułu:

1 czerwca w Jedlinie-Zdroju na ul. Kłodzkiej doszło do wypadku drogowego. W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym kierująca jednośladem trafiła do szpitala. Policjanci wyjaśniają obecnie wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Do wypadku z udziałem 20-letniej motocyklistki doszło po godzinie 12:00. Włączający się do ruchu 43-letni kierujący samochodem osobowym nie zauważył jadącej w kierunku Głuszycy młodej wałbrzyszanki i doprowadził do zderzenia z motocyklistką, która w wyniku wypadku trafiła do szpitala. Na szczęście – jak ustalili policjanci ruchu drogowego - jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Oboje kierujący byli trzeźwi. Ruch przez około dwie godziny odbywał się wahadłowo. 
Po raz kolejny funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zwracają się do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie zasad bezpieczeństwa i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Użytkownicy samochodów przy włączaniu się do ruchu, zmianie pasa ruchu oraz kierunku jazdy muszą zachować ostrożność, a także za każdym razem spoglądać w lusterka wsteczne. Motocykl może przecież nadjechać w każdym momencie.

Apelujemy również do motocyklistów, aby nie przekraczali dozwolonej prędkości oraz nie wyprzedzali w miejscach niedozwolonych. Są oni w pewien sposób niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i każde zdarzenie z ich udziałem może zakończyć się tragicznie w skutkach. Kierujący jednośladami powinni także zaopatrzyć się w ubranie przystosowane do jazdy na motocyklu, w tym w odblaskowe szelki lub kamizelkę oraz bezwzględnie stosować kask ochronny na głowę.

Pamiętajmy, aby z ładnej pogody i wolnego czasu korzystać w sposób nie zagrażający innym uczestnikom ruchu. Poza przepisami ważny jest także zdrowy rozsądek. Zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne, swoich bliskich oraz innych osób.

źródło: KMP w Wałbrzychu 

 

Wasze komentarze

sobota, 11.7.2020 07:30
czwartek, 9.7.2020 09:32
1
poniedziałek, 6.7.2020 14:31
sobota, 4.7.2020 11:00
wtorek, 30.6.2020 10:36
poniedziałek, 29.6.2020 10:57
4
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz