Wypadek w Szczawnie-Zdroju. Zginęła 19-latka

piątek, 29.1.2021 13:15 1530 0

Wałbrzyscy policjanci przypominają wszystkim uczestnikom ruchu drogowego o zasadach bezpieczeństwa. 28 stycznia na ul. Szczawieńskiej w Szczawnie-Zdroju doszło do poważnego wypadku, w którym zginęła 19-letnia kierująca samochodem osobowym. Funkcjonariusze apelują po raz kolejny do osób przemieszczających się pojazdami, ale także i pieszych, o zachowanie ostrożności na drogach.

Do tragicznego zdarzenia doszło około godziny 16:45 na obwodnicy Szczawna-Zdroju. Z zebranych na miejscu zdarzenia przez policjantów informacji wynika, że jadąca od strony Strugi kierująca samochodem osobowym 19-letnia mieszkanka Szczawna-Zdroju w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze kierowanym przez siebie pojazdem wpadła w poślizg, przejechała przez pas zieleni, następnie na przeciwległy pas ruchu i lewym bokiem samochodu uderzyła w przód jadącego z przeciwnego kierunku innego pojazdu osobowego kierowanego przez 28-letnią mieszkankę Strugi. Przez kilka godzin pod nadzorem prokuratora funkcjonariusze prowadzili działania na miejscu zdarzenia. 19-latki, pomimo reanimacji prowadzonej przez zespół ratownictwa medycznego, nie udało się uratować. Dwóm pozostałym kobietom - kierującej drugim samochodem osobowym oraz 26-letniej pasażerce - na szczęście nic poważnego się nie stało. Obecnie policjanci prowadzić będą dalsze postępowanie w celu wyjaśnienia pełnych okoliczności tego tragicznego zdarzenia.


Apelujemy więc po raz kolejny do mieszkańców Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego, aby zwracali szczególną uwagę na swoje bezpieczeństwo na drogach. Dotyczy to pieszych, kierujących samochodami, jak i każdym innym środkiem transportu.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz