Wypadek w Boguszowie-Gorcach. Cztery osoby trafiły do szpitala, jedna do aresztu

środa, 19.5.2021 11:16 1094 0

Niestety, mimo licznych policyjnych apeli, które przekazywane sa także za pośrednictwem lokalnych mediów, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, to cały czas główna przyczyna zdarzeń drogowych na terenie powiatu. Wszyscy się bardzo, bardzo spieszą, a kiedy dochodzi do wypadku, to dopiero wtedy uświadamiają sobie, że nie powinni byli rozwijać tak dużej prędkości. Zwolnij! Szkoda życia!

Właśnie z powodu niedostosowania prędkości doszło do poważnego zdarzenia drogowego w Boguszowie – Gorcach. Około godziny 02:00 na ul. Zachodniej kierujący samochodem osobowym jadąc z nadmierną prędkością stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w skarpę. Pojazdem podróżowało pięć osób, cztery z nich doznały poważnych obrażeń ciała i zostały przewiedzione do szpitala, a 28-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego z najmniejszymi obrażeniami trafił do policyjnego aresztu. Policja wyjaśnia szczegółowo okoliczności zdarzenia.

Po raz kolejny wałbrzyska policja apeluje o przestrzeganie wszystkich zasad ruchu drogowego - w tym dostosowanie prędkości do panujących warunków ruchu na drodze. Im większa prędkość, tym większe prawdopodobieństwo doprowadzenia do wypadku drogowego. Wzrasta długość drogi hamowania naszego pojazdu, jak i odcinek, jaki pokonujemy w ciągu jednej sekundy. Mamy mniej czasu na reakcję, co zwiększa siłę, z jaką uderzamy w przeszkodę. Nadmierna prędkość powoduje, że nasz pojazd może stać się śmiercionośnym narzędziem. Zwolnij! Szkoda życia!

źródło; KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)