Wypadek na Andersa w Wałbrzychu

piątek, 16.4.2021 11:10 350 0

W ostatnim czasie to codzienność, kiedy policjanci apelują do wszystkich kierujących o zachowanie zasad bezpieczeństwa na drogach. Przy niesprzyjającej aurze, a przy tym deszczowej lub śnieżnej pogodzie, bardzo ważne jest aby nie przekraczać dozwolonej przepisami prędkości oraz dostosować ją do warunków panujących na jezdni. Tego właśnie wczoraj późnym wieczorem nie zrobił mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego, który jadąc przez dzielnicę Biały Kamień uderzył bokiem prowadzonego pojazdu w słup oświetleniowy. Pasażer samochodu z podejrzeniem urazu głowy trafił do szpitala.

Pomimo cyklicznie prowadzonych działań profilaktycznych, informacyjnych i prewencyjno-kontrolnych oraz ciągłych apeli wałbrzyskich policjantów ruchu drogowego, wczoraj na ul. Andersa doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Po godzinie 23:00 w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze 19-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego zjechał swoim samochodem osobowym z jezdni i uderzył w stojący na chodniku punkt oświetleniowy. Sprawca zdarzenia był trzeźwy i na szczęście nic poważnego mu się nie stało. Policjanci odebrali mężczyźnie prawo jazdy. Do szpitala trafił natomiast 23-letni pasażer samochodu osobowego.

Jest bardzo ślisko na drogach, dlatego apelujemy po raz kolejny do osób prowadzących różnego typu pojazdy o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze i nie przekraczaniu tej dozwolonej przepisami. Pamiętajmy również o właściwym wyprzedzaniu innych pojazdów. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu. Chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem. Warto także przypomnieć, że wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne pierwszeństwa pieszemu na drodze są innymi powodami wypadków drogowych, tym razem z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego zwolnijmy, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz