Wypadek drogowy w Jedlinie-Zdroju

wtorek, 23.6.2020 09:37 694 0

Wałbrzyscy policjanci przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności i rozwadze na drodze szczególnie podczas złych warunków atmosferycznych, jakie miały miejsce w miniony weekend. W sobotę doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów, z powodu niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze przez 81-letniego kierującego.

W sobotę około godziny 11:00  w Jedlinie-Zdroju na ul. Noworudzkiej doszło do wypadku. Przybyli na miejsce funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego ustali przebieg zdarzenia. 81-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego, kierując samochodem marki Citroen, nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył czoło w prawidłowo jadący pojazd. W wyniku uderzenia samochód sprawcy przewrócił się na bok. Kierujący Citroenem i jego pasażerka korzystali z pomocy lekarskiej. Podróżujący drugim autem, nie odnieśli większych obrażeń.

Pamiętajmy, że warunki atmosferyczne nie zawsze sprzyjają uczestnikom ruchu. Padający deszcz sprawia, że droga jest śliska, a czas hamowania auta znacząco się wydłuża. Wtedy kierujący nie zdąży natychmiast zatrzymać samochodu. Dostosujmy odpowiednią prędkość do warunków pogodowych. Zalecamy, aby zdjąć nogę z gazu. Wolniej znaczy bezpiecznie.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg, zarówno do kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozwagę, ostrożność oraz respektowanie przepisów drogowych. Pamiętajmy, że przepisy ruchu drogowego, znaki drogowe, ograniczenia prędkości są po to, by się do nich dostosować!  Codziennie każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego, z tym że te role zmieniają się. Raz jesteśmy kierującym, innym razem pieszym czy rowerzystą. To od nas samych zależy czy na drodze będzie bezpiecznie. Nieważne czy jedziemy samochodem, rowerem czy też idziemy, zawsze jesteśmy odpowiedzialni za swoje bezpieczeństwo.

źródło; KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz