Wymusił zwrot długu...

czwartek, 19.3.2015 09:38 726 0

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę, podejrzanego o to, że wymusił zwrot wierzytelności w kwocie 1 tys. złotych. Jak ustalili funkcjonariusze sprawca pobił pokrzywdzonego, a następnie zabrał mu pieniądze. Ponadto udowodniono mu kradzież portfela z dokumentami. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia. 

Do zdarzenia doszło 3 marca bieżącego roku w jednym z mieszkań w Wałbrzychu. 34-letni wałbrzyszanin w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności w kwocie 1 tysiąca złotych pobił mężczyznę powodując u niego urazy głowy i ręki. Wtedy to pokrzywdzony powiadomił miejscowych policjantów z drugiego komisariatu o zaistniałej sytuacji. 

Policjanci pracujący nad tą sprawą po zebraniu wszystkich materiałów dowodowych zatrzymali sprawcę. Wczoraj usłyszał zarzuty stosowania przemocy wobec osoby w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5, podobnie jak za kradzież, którą także mu udowodniono. Okazało się, że w lutym tego roku 29-letniej kobiecie zginął portfel wraz z dokumentami, który stał się łupem zatrzymanego. 

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)