Wyłudzali sprzęt elektroniczny okazując podrobione potwierdzenia przelewów

wtorek, 6.4.2021 09:29 121 0

Dwóch młodych wałbrzyszan odpowie przed sądem za oszustwa. Mężczyźni w wieku 18 oraz 24 lat okazywali osobom sprzedającym sfałszowane potwierdzenia przelewów bankowych i znikali ze sprzętem elektronicznym. W ten sposób oszukali trzy osoby, a wartość strat wyniosła łącznie blisko 4,5 tysiąca złotych na rzecz pokrzywdzonych. Podczas pracy operacyjnej policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego pierwszego komisariatu odzyskali część utraconego w wyniku procederu przestępczego mienia.

Pierwszy z młodych mężczyzn – 18-latek – został zatrzymany 30 marca w jednym z mieszkań przy ul. Uzdrowiskowej w Wałbrzychu. Policjanci kryminalni pierwszego komisariatu ustalili, że to właśnie on odpowiada za trzy oszustwa, które popełnił w ostatnim czasie na mieszkańcach Wałbrzycha.

Podejrzany okazywał osobom sprzedającym podrobione potwierdzenia wykonania przelewów bankowych, doprowadzając w ten sposób pokrzywdzonych do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem. W ten sposób wyłudził m.in. telefon komórkowy, dwa laptopy, odtwarzacz do płyt oraz pendrive’a. Straty oszacowane zostały w trzech przypadkach na łączną kwotę blisko 4,5 tysiąca złotych.

W toku wykonywanych dalszych czynności mundurowi ustalili, że nastolatek miał wspólnika, który brał czynny udział w oszustwach oraz przechowywał u siebie mienie pochodzące z przestępstw. 24-latek został zatrzymany w minioną środę w Rynku w Wałbrzychu.

Obaj podejrzani staną teraz przed sądem. Za oszustwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat 8. O losie młodych mężczyzn zadecyduje teraz sąd. Funkcjonariusze z „jedynki” odzyskali już część przedmiotów pochodzących z przestępstw w postaci jednego z laptopów oraz odtwarzacza do płyt.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz