komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

środa, 20 lutego 2019

Leona, Ludomira

Wykonawca punktu widowkowego w Jedlinie-Zdroju wyłoniony

wtorek, 12.2.2019 10:46 , komentarze: 0 , odsłony: 100
kategorie artykułu:

W Jedlinie-Zdroju powstanie kolejny ciekawy punkt widokowy. Będzie zlokalizowany na wieży kościoła przy ulicy Jana Pawła II. Prace prowadzić będzie firma BUDMAX Aleksander i Roland Banaś Sp. z o. o. Sp. Komandytowa z Boguszowa-Gorc. 12 lutego nastąpi podpisanie umowy i przekazanie placu budowy, natomiast prace mają zostać zakończone do 30 sierpnia br.
Remont kościelnej wieży i zlokalizowanie na niej punktu widokowego jest możliwe dzięki dofinansowaniu projektu ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego i dzięki porozumieniu zawartemu pomiędzy Burmistrzem Leszkiem Orplem a Ks. Prałatem Ryszardem Urygą – proboszczem parafii pw. Trójcy Świętej w Jedlinie-Zdroju, na mocy którego miasto może dysponować wieżą, a co za tym idzie może utworzyć na niej punkt widokowy. Projekt zakłada remont kościelnej wieży, empor i chóru, czyli elementów, które nie były do tej pory użytkowane ze względu na zły stan techniczny.
Zadanie pod nazwą „Ochrona zabytków i budownictwa tradycyjnego. Odbudowa wieży kościelnej przy ul. Jana Pawła II w m. Jedlina-Zdrój – udostępnienie w celach turystycznych” otrzymało dofinansowanie w wysokości 391 428,00  złotych, natomiast całkowita wartość zadania to kwota 718 521,49 złotych.

źródło: UM Jedlina-Zdrój

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 10 godz temu
dzisiaj, 10 godz temu
dzisiaj, 10 godz temu
dzisiaj, 10 godz temu
dzisiaj, 10 godz temu
dzisiaj, 13 godz temu
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki