Wyjechał na drogę pomimo sądowego zakazu

poniedziałek, 13.9.2021 11:16 110 0

38-letniego kierującego z sądowym zakazem kierowania pojazdami zatrzymali w piątek po południu wałbrzyscy policjanci. Kolejny raz funkcjonariusze przypominają, jakie kary mogą spotkać osoby, które wsiadają za kierownice swoich pojazdów bez prawa jazdy i apelują o przekazywanie informacji o przestępcach drogowych w celu wyeliminowania ich z wałbrzyskich ulic. To właśnie oni mogą powodować zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

38-letni wałbrzyszanin poruszał się samochodem bez prawa jazdy. Mężczyzna został zatrzymany przed godziną 16:00 na ul. II Armii w Wałbrzychu przez policjantów ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili, że decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu z 2020 roku mieszkaniec Wałbrzycha ma obowiązujący zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Policjanci przypominają, że w przypadku kierowania samochodem pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów, sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Mówimy stanowcze nie wszystkim niestosującym się do przepisów w tym zakresie i zapowiadamy codzienne działania mające na celu eliminowanie z dróg przestępców „za kółkiem”.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)