komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

niedziela, 18 sierpnia 2019

Ilony, Bronislawa

Wydrukowali na domowej drukarce i usiłowali wprowadzić do obiegu fałszywe banknoty

poniedziałek, 5.8.2019 09:22 , komentarze: 1 , odsłony: 873
kategorie artykułu:

Dwóch młodych mieszkańców Wałbrzycha odpowie za wyprodukowanie i wprowadzenie do obiegu fałszywych banknotów o nominale 100 złotych. 18-latkowie zostali zatrzymani przez wałbrzyskich policjantów prewencji, po tym jak ekspedientka jednego ze sklepów zorientowała się, że pieniądze są falsyfikatami. Jednemu z przestępców grozi kara nawet 25 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek po południu. Ekspedientka jednego ze sklepów znajdujących się w dzielnicy Szczawienko zorientowała się, że 18-latek płaci za zakupione produkty spożywcze sfałszowanymi banknotami i wezwała policjantów. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, którzy przybyli na miejsce potwierdzili, że zostały one wydrukowane na domowej drukarce. Świadczyły o tym m.in. brak znaków wodnych, ten sam numer banknotu, nierówne wycięcie papieru oraz odwrócony do góry nogami wydruk na awersie. Młodociany przestępca został więc zatrzymany.

W toku wykonanych czynności procesowych funkcjonariusze ustalili, że miał wspólnika, który wydrukował fałszywe banknoty. Drugi z 18-latków – także wałbrzyszanin – jeszcze tego samego dnia trafił w ręce policjantów prewencji. Mundurowi w miejscu zamieszkania zabezpieczyli laptop, drukarkę oraz pendrive'a, które służyły do popełnienia przestępstwa.
Prokurator prowadzący postępowanie przedstawił pierwszemu z podejrzanych dwa zarzuty -  usiłowania oszustwa oraz wprowadzenia do biegu fałszywych banknotów – za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a drugiemu z nastolatków podrabiania pieniędzy. W tym przypadku 18-latek może spędzić za kratami więzienia nawet 25 lat. Obaj mężczyźni objęci zostali dozorem policyjnym.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

Wałbrzych to stan umysłu. Tu nie jest normalnie.
poniedziałek, 05.08.2019 19:54 autor: Też z Walbrzycha
dzisiaj, 2 godz temu
piątek, 16.8.2019 09:45
środa, 14.8.2019 14:09
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SKUP AUT
SKUP AUT
Mati Autogaz
Mati Autogaz