komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

piątek, 15 stycznia 2021

Pawła, Arnolda

Wydarzenia w Starej Kopalni

poniedziałek, 11.1.2021 14:20 , komentarze: 0 , odsłony: 202
kategorie artykułu:

Drugi tydzień ferii zimowych to kolejne zajęcia edukacyjne online w Starej Kopalni! Bogata oferta lekcji muzealnych skierowana jest do grup zorganizowanych oraz do osób indywidualnych.

Od 4 stycznia trwają Górnicze Ferie Zimowe online w Starej Kopalni w Wałbrzychu. Instytucja przygotowała propozycje zarówno dla dzieci w wieku szkolnym, jak i dla przedszkolaków w oparciu o ofertę edukacyjną 2020/2021. Podczas zajęć dzieci mogą poznać górniczy świat – największym zainteresowaniem cieszy się „Szychta Fuksów – pierwsza zmiana młodych górników”, w czasie której uczestnicy wirtualnie udają się do podziemi na swoją pierwszą szychtę. W programie ferii znalazły się także zajęcia dotyczące kopalnianych maszyn, eksponatów, oświetlenia na terenie dawnej kopalni oraz licznych legend górniczych. Z oferty mogą skorzystać grupy zorganizowane lub osoby indywidualne (dzieci wraz z rodzicami). Zajęcia dla osób indywidualnych po pierwszym tygodniu zyskały już pierwszych fanów, którzy zapisują się na lekcje muzealne codziennie. Zajęcia edukacyjne odbywają się od poniedziałku do piątku, szczegóły i bilety są dostępne na stronie obiektu: www.starakopalnia.pl

W mediach społecznościowych Starej Kopalni cały czas pojawiają się różnorodne materiały w postaci filmów, łamigłówek, ciekawostek górniczych. We wtorki o godzinie 16.00 na Facebook’u instytucji zamieszczane są materiały w ramach cyklu „Spotkania ze sztuką” – 12 stycznia dostępny będzie instruktaż „DYI: Kartka na Dzień Babci i Dziadka”.

Unikatowe produkty z Centrum Ceramiki Unikatowej w postaci kubków, magnesów, lampionów lub biżuterii są dostępne w sieci. Na stronie Starej Kopalni znajduje się specjalna zakładka ze sklepem internetowym, dzięki któremu ręcznie stworzone pamiątki można zakupić bezpiecznie z domu. 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 8 godz temu
czwartek, 14.1.2021 15:02
środa, 13.1.2021 15:23
środa, 13.1.2021 12:07
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele