Wydarzenia w Starej Kopalni

wtorek, 22.9.2020 11:33 204 0

Za nami pierwsze koncerty w Starej Kopalni oraz piknik ekologiczny Radia Zet, który odbył się
w minioną sobotę na wałbrzyskim Rynku. Jakie atrakcje przyniesie ostatni tydzień września?

W piątek o godzinie 19.00 odbył się pierwszy koncert w Starej Kopalni po długiej przerwie spowodowanej epidemią. Ze względów bezpieczeństwa zespół IRA wystąpił dwukrotnie (drugi koncert odbył się w sobotę), aby widzowie mogli zachować zalecane odległości. W czasie występów muzycy zaprezentowali swoje najbardziej popularne utwory w wersjach akustycznych. W trakcie koncertów zastosowane były zalecenia dotyczące organizacji wydarzeń kulturalnych w czasie epidemii.

Z kolei w sobotę można było skorzystać z licznych atrakcji w wałbrzyskim Rynku oraz pl. Magistrackim podczas Pikniku Ekologicznego Radia Zet. Na wydarzeniu obecne były instytucje miejskie, które przygotowały różne zajęcia dla dzieci i dorosłych. Na stoisku Starej Kopalni można było spróbować swoich sił w quizie wiedzy o Wałbrzychu i Dolnym Śląsku, wziąć udział w warsztatach malowania figurek gipsowych pod okiem ceramika oraz tworzyć piękne prace za pomocą malowania węglem. 

W specjalnie przygotowanym miasteczku Radia Zet na uczestników czekały ekorowery, strefa eksperta z poradami ekologicznymi, koło fortuny i warsztaty ekologiczne. Nie zabrakł także strefy gastronomicznej w postacie foodtrucków.

Ostatni tydzień września w Starej Kopalni zapowiada się bardzo obiecująco. Od najbliższej środy ruszają zajęcia ceramiczne dla każdego – udział mogą wziąć zarówno dzieci, jak i dorośli. Ceramiczne Środy będą się odbywały co tydzień o godzinie 16.30. Jest to świetna forma na spędzenie środowego popołudnia i okazja, aby nauczyć się czegoś nowego i rozwinąć swoją artystyczną stronę.

W sobotę, 26 września instytucja organizuje kolejne zajęcia z cyklu „Bajtel w Kopalni”. Ta edycja nosi nazwę “Bajtel w składzie porcelany” i jest skierowana jak zawsze do maluchów (i rodziców także). Zajęcia obejmują oprowadzenie po wystawie ceramiki unikatowej z kolekcji Centrum Ceramiki Unikatowej Starej Kopalni oraz Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, ale to nie wszystko. W części warsztatowej nasi mali artyści zapoznani zostaną ze sposobami dekorowania naczyń, następnie każdy maluch przy współpracy z rodzicem wykona własną pracę poprzez ozdabiane różnymi sposobami wyrobów biskwitowych. Maluchy od 0 do 2 lat wraz z rodzicami o godz. 9:00, a starszaki od 3 do 6 lat wraz z rodzicami o godz. 11:00. Zajęcia trwają ok godziny, grupa może liczyć maksymalnie 10 dzieci + opiekunowie. Bilety dostępne są online na stronie www.starakopalnia.pl. Obiekt jest przyjazny dla mam z wózkami, dostępny jest również przewijak (kawiarnia Sztygarówka). Swoimi wrażeniami z zajęć w Starej Kopalni można dzielić się w mediach społecznościowych używając #muzealniaki. Uczestnicy zajęć będą się brudzić – dotyczy to rodziców i dzieci – prosimy o odzież odpowiednio dobraną do zajęć. Osoby dorosłe zobowiązane są do dezynfekcji rąk oraz noszenia maseczek oraz zachowania dystansu pomiędzy pozostałymi uczestnikami zajęć.

W dniach 26-27 września od godziny 12.00 na terenie Starej Kopalni odbędzie się Food Truck Party. W zewnętrznych przestrzeniach obiektu staną liczne foodtrucki, które zapewnią szeroki wybór potraw. W ramach wydarzenia w sobotę o godzinie 21.00 odbędzie się Silent Disco - taneczna zabawa, na której uczestnicy bawią się do wybranej przez siebie muzyki proponowanej przez grających DJ-ów. Z kolei w niedzielę będzie miało miejsce kino plenerowe, podczas którego na ekranach zostanie wyświetlona amerykańska komedia „Millerowie” z Jennifer Aniston w roli głównej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny - przy Silent Disco jedyny koszt, który ponosi uczestnik to koszt wypożyczenia słuchawek.

W niedzielę, 27 września Stara Kopalnia zaprasza na kolejny koncert akustyczny - na scenie pojawi się Kasia Kowalska. Ze względów bezpieczeństwa odbędą się dwa koncerty - o godzinie 17.30 oraz o godzinie 20.00. Bilety są dostępne na portalu kupbilecik.pl oraz w kasie w Kawiarni Sztygarówka.

Niestety koncert zespołu Lemon zaplanowany na 23 września został przeniesiony przez organizatora na 14.02.2021 r. - szczegóły znajdują się na Facebook’u wydarzenia, zakupione bilety zachowują ważność.

Ze względu na duże zainteresowanie do końca października zostaje przedłużona akcja promocyjna Starej Kopalni i Muzeum Porcelany w Wałbrzychu. Kupując bilet w jednej atrakcji, otrzymujemy 10 % zniżki na zwiedzanie drugiego obiektu. Obie instytucje znajdują się w centrum Wałbrzycha, co ułatwia odwiedzenie ich w ten sam dzień. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)