Wyciągali kobietę i dziecko z pojazdu po dachowaniu

piątek, 30.1.2015 11:09 1219 0

22 stycznia funkcjonariusze z wałbrzyskiej komendy pospieszyli na pomoc kobiecie i jej dziecku, której samochód dachował przy ulicy Ułanów Nadwiślańskich w Szczawnie Zdroju. Pomogli im wydostać się z pojazdu, natychmiast wezwali służby ratunkowe i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. 

Do zdarzenia doszło 22 stycznia bieżącego roku w samo południe. Na leżący w rowie na dachu pojazd marki Opel Corsa policjanci z Wydziału dw z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu natknęli się w okolicy ulicy Ułanów Nadwiślańskich w Szczawnie Zdroju. W samochodzie przebywała kobieta wraz ze swoim małoletnim dzieckiem, funkcjonariusze pomogli im wydostać się na zewnątrz. Natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy i wezwali służby ratunkowe. 

Kierująca pojazdem poinformowała ratujących, że czuje się dobrze podobnie jak jej dziecko. Przyznała, że niedostosowała prędkości do warunków panujących na drodze tego dnia. Do czasu przybycia policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego funkcjonariusze zabezpieczali miejsce wypadku. 

Wczoraj komendant insp. Andrzej Basztura podczas odprawy służbowej podziękował trzem policjantom za godne pochwały zachowanie. Dzięki szybko podjętej interwencji uratowane zostało ludzkie życie. Bez wątpienia postawa wyróżnionych to kolejny przykład do naśladowania, nie tylko przez innych funkcjonariuszy, ale też przez każdą osobę, która znalazłaby się w takiej sytuacji. 

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)