Wybory w wałbrzyskim PSL - Paweł Mazur nowym prezesem struktur Ziemi Wałbrzyskiej

poniedziałek, 6.9.2021 11:04 400 0

Zakończyła się kampania sprawozdawczo-wyborcza Polskiego Stronnictwa Ludowego  w Wałbrzychu i Powiecie Wałbrzyskim. Prezesem struktur ziemi wałbrzyskiej został wybrany Paweł Mazur. Zarząd Powiatowy PSL w Wałbrzychu decyzją delegatów zjazdu, tworzą przedstawiciele gmin i kół działających na terenie Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego. Gościem zjazdu był prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL Paweł Gancarz.

Paweł Mazur rolnik, przedsiębiorca, producent żywności, działacz społeczny ziemi walimskiej, radny gminy Walim, członek zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej. W miejscowości Zagórze Śląskie w powiecie wałbrzyskim prowadzi 70- hektarowe gospodarstwo rolne specjalizujące się w hodowli bydła. Paweł zaangażowany jest w wiele projektów edukacyjnych, jak chociażby lekcje terenowe pod nazwą „ Czarna krowa kręcąc mordą”  podczas których uczniowie szkół z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego, mają możliwość na żywo zobaczyć produkcję żywności, w jaki sposób, jakim kosztem jest wytwarzana. Efektem może będzie, jak mówi Paweł Mazur - szacunek do żywności, którą niestety w ogromnych ilościach wyrzucamy do śmieci.

 

Gratulujemy prezesowi wyboru. Staje on dziś przed trudnym zadaniem prowadzenia organizacji w regionie bardzo spolaryzowanym wokół dwóch zwalczających się  opcji politycznych. Polskie Stronnictwo Ludowe ,jako partia centrum z korzeniami chrześcijańskimi, chce pokazać inny styl rządzenia, zorientowany na człowieka z silnym akcentem wolności i własności osobistej. Projekt PSL pod nazwą Koalicja Polska ma być platformą, która będzie jednoczyła wszystkich dla których te wartości są bliskie.

Zjazd delegatów postanowił, że zebrania zarządu powiatowego PSL w Wałbrzych będą otwarte dla wszystkich, którzy chcą działać aktywnie na rzecz społeczności lokalnej, mają pomysły, jak wdrażać, ulepszać warunki bytowe w małych ojczyznach ziemi wałbrzyskiej. Pomóc temu ma zachęcanie  do tworzenia kół  PSL w dzielnicach i miejscowościach powiatu.  Drugim ważnym kierunkiem działania organizacji jest współpraca z lokalnymi samorządami przy  projektach ponadpartyjnych ukierunkowanych na zaspakajanie potrzeb wspólnoty samorządowej.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)