komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

poniedziałek, 20 sierpnia 2018

Bernarda, Samuela

Wybitni filmowcy gościli w Książu

poniedziałek, 4.6.2018 12:24 , komentarze: 0 , odsłony: 774
kategorie artykułu:

Legendy polskiego filmu zawitały w ostatnią niedzielę do Zamek Książ w Wałbrzychu. Perłę Dolnego Śląska zwiedzili m.in. Sylwester Chęciński, Janusz Majewski oraz bracia Andrzej i Janusz Zaorscy. 

Wielcy reżyserzy filmowi przebywali w Wałbrzychu jako goście i jurorzy Festiwalu Reżyserii Filmowej, który po raz pierwszy odbywa się w Centrum Kultury i Sztuki „Stara Kopalnia”.  Odwiedzili nas m.in. Janusz Majewski (m.in. „Zaklęte rewiry”, „Królowa Bona” , „C.K. Dezerterzy”), Sylwester Chęciński (m.in „Sami swoi”, „Nie ma mocnych”, „Wielki Szu”), Janusz Zaorski (m.in. „Baryton”, „Matka Królów”, „Piłkarski poker”), Andrzej Zaorski i Waldemar Krzystek (m.in. „W zawieszeniu”, „Mała Moskwa”, „Czas honoru”). Artystom towarzyszył dyrektor Festiwalu Reżyserii filmowej, Stanisław Dziernejko z małżonką.

- Ekipy filmowe od lat bardzo chętnie wybierają Zamek Książ i jego okolice na potrzeby wnętrz i plenerów w swoich produkcjach.  Niedzielna wizyta była jednak wyjątkowa. Najwybitniejszy polscy reżyserzy w jednym czasie i w jednym miejscu, którym okazał się Zamek Książ. Bardzo dziękujemy za te odwiedziny – mówi prezes Zamku Książ w Wałbrzychu Anna Żabska.

Twórcy zwiedzili m.in. wystawy „Metamorfozy” na pierwszym piętrze zamku oraz „Książ od kuchni w obiektywie nadwornego kucharza Hochbergów Lousia Hardouina” prezentowaną w dawnych apartamentach księżnej Daisy na piętrze drugim.

 

Wasze komentarze

piątek, 17.8.2018 08:00
1
czwartek, 16.8.2018 09:47
1
poniedziałek, 13.8.2018 10:35
poniedziałek, 13.8.2018 09:59
piątek, 10.8.2018 05:25
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Auto Max
Auto Max
Miral
Miral
przewozy międzynarodowe piątka bus
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
części Samsung
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Skład opału Agro
Skład opału Agro