Wybił kamieniem szyby

środa, 18.8.2021 12:37 599 0

36-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego trafił w ręce policjantów Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach, po tym jak uszkodził dwie szyby w oknie jednego z domków jednorodzinnych w Borównie. Mężczyzna, która w momencie interwencji był kompletnie pijany, dodatkowo odpowie przed sądem za naruszenie nietykalności cielesnej jednego z funkcjonariuszy oraz znieważenie go.

Policjanci z Boguszowa-Gorc w minioną niedzielę przed północą otrzymali informację o wybiciu dwóch szyb w oknie jednego z budynków w Borównie. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi ustalili, że to mieszkający nieopodal miejsca zdarzenia mężczyzna rzucił kamieniem w kierunku domku jednorodzinnego, trafiając prosto w okno. Funkcjonariusze udali się więc pod wytypowany adres, by zatrzymać sprawcę zniszczenia mienia.

Podczas prowadzonej interwencji 36-latek zaatakował jednak jednego z policjantów i wielokrotnie kierował słowa wulgarne w jego kierunku. Agresor szybko został obezwładniony przez mundurowych i doprowadzony do policyjnej izby zatrzymań. Był kompletnie pijany. Swoje agresywne zachowanie później tłumaczył właśnie stanem nietrzeźwości.

Teraz 36-latek odpowie przed sądem. Za zniszczenie mienia, naruszenie nietykalności cielesnej oraz znieważenie funkcjonariusza grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)