Wspólne patrole policji i straży leśnej na terenach zielonych

wtorek, 13.7.2021 11:40 525 0

Rozpoczęły się wspólne patrole strażników leśnych z Nadleśnictwa Wałbrzych oraz Jugów i policjantów z Boguszowa-Gorc na terenach zielonych położonych w powiecie wałbrzyskim. Miejscowych funkcjonariuszy wspierają dodatkowo policjanci Komisariatu Wodnego we Wrocławiu dysponujący specjalistycznym pojazdami. Do działań wykorzystywane są samochody terenowe oraz quady. Zadaniem mundurowych jest współpraca w zakresie przeciwdziałania niszczenia środowiska na terenach leśnych, w tym zwalczanie przestępstw związanych z tym zagadnieniem. Chodzi tu między innymi o kradzieże drewna, kłusownictwo i szkodnictwo leśne.

W miniony weekend funkcjonariusze Policji oraz Straży Leśnej samochodami terenowymi oraz quadami przemierzyli sporą część powiatu wałbrzyskiego. Byli między innymi na terenach leśnych położonych w miejscowościach Mieroszów, Nowe Siodło, Sokołowsko, Unisław Śląski i Boguszów-Gorce. Patrolując lasy mundurowi pilnowali, aby „zielone płuca ziemi” nie były niszczone. Zwracali również szczególną uwagę na turystów, którzy nagminnie naruszają zakaz wjazdu do lasów pojazdami mechanicznymi, czy też parkują swoje samochody na drogach leśnych.

Tylko w sobotę i niedzielę mundurowi podjęli trzy interwencje związane z wjazdem przez osoby nieuprawnione na tereny zielone. Wylegitymowali czternaście osób, dokonali czterech kontroli pojazdów i nałożyli trzy mandaty karne na sprawców wykroczeń.

Wspólne patrole Policji, i Straży Leśnej będą kontynuowane cyklicznie również z funkcjonariuszami innych komisariatów, szczególnie w trakcie weekendów, kiedy najwięcej turystów udaje się do lasów oraz wybiera w góry położone w Wałbrzychu oraz powiecie wałbrzyskim.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)