Wrocławscy łącznościowcy szkolą wałbrzyską młodzież

poniedziałek, 5.2.2024 10:52 286 0

30 stycznia 2024 r. żołnierze instruktorzy 10 Brygady Łączności, przeprowadzili zajęcia dla klas mundurowych przygotowania wojskowego IV Liceum Ogólnokształcącego z Wałbrzycha. Przygotowali młodzież do pracy na nowoczesnych środkach łączności. Współpraca pomiędzy jednostką wojskową a szkołą jest wynikiem porozumienia nad którym nadzór merytoryczny sprawuje Ministerstwo Obrony Narodowej.
 
Szkolenie pod okiem specjalistów to najlepsza okazja do właściwego przygotowania się do pełnienia w przyszłości niełatwej służby wojskowej, dlatego też pokazy i wykłady dla wałbrzyskich licealistów przeprowadzili doświadczeni żołnierze-instruktorzy z 10 Brygady Łączności.
 
Celem zajęć było rozwijanie wśród uczniów praktycznych umiejętności obsługi radiostacji przenośnych UKF oraz pracy z wykorzystaniem przewodowych środków łączności. Tradycyjnie  podczas zajęć nie zabrakło musztry wojskowej.
 
Ze służbą wojskową już teraz chce się związać wielu uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego. Takie zajęcia jak te dzisiejsze jeszcze bardziej utwierdzają mnie w przekonaniu, że chcę zostać żołnierzem RP. Póki co nie wiem, jaka to będzie formacja wojskowa, ale mam jeszcze czas na podjęcie tej niełatwej decyzji. Jednak już dziś wiem, że bardzo chcę służyć naszej Ojczyźnie – mówi jeden z uczniów wałbrzyskiego liceum.
 
Już dziś uczniowie wojskowych klas mundurowych stanowią zaplecze kadrowe polskiej armii. Czworo z absolwentów  IV Liceum Ogólnokształcącego wstąpiło w szeregi 10 Brygady Łączności, Wojsk Obrony Terytorialnej i innych jednostek Wojskowych. Kolejni dopiero zaczynają planować swoją przyszłość w mundurze.
 

foto: 10 Brygada Łączności
 
 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)